„Noc ze sztuką” – niecodzienne warsztaty plastyczne

13 listopada br. w Zespole Szkół w Krzanowicach miało miejsce nietypowe wydarzenie plastyczne – warsztaty pn. „Noc  ze sztuką”.  Inicjatorką spotkania dla szesnastu  uczennic klas trzecich Gimnazjum była Aleksandra Osadnik. W działaniach plastycznych i opiekuńczych wspierały ją nauczycielki: Marcela Szymańska, Beata Kaleja-Gorzalnik i Róża Ośka.

Podczas wieczornych zajęć uczennice poznały nową technikę plastyczną, jaką jest decoupage. Polega ona na nakładaniu, za pomocą specjalnego kleju, cienkiej warstwy chusteczek papierowych na wcześniej pomalowany farbą akrylową element. Jest to technika bardzo czasochłonna, ale oryginalna, efektowna i dekoracyjna. Nauczyciele opiekunowie wykonali w tym czasie piękne kartki bożonarodzeniowe.

Tego wieczoru był czas nie tylko na naukę i pracę, ale także na zacieśnienie więzi i aktywność ruchową. Była wspólna kolacja, rozgrywki sportowe i seans w kinie domowym.

Większość wykonanych prac będzie można podziwiać, a nawet zakupić podczas kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w Zespole Szkół już 6 grudnia. Serdecznie zapraszamy na tę świąteczną imprezę środowiskową rodziców naszych uczniów, mieszkańców oraz wszystkich sympatyków krzanowickiej szkoły.

 

 

Aleksandra Osadnik

Marcela Szymańska

Skip to content