Niedzielne popołudnie spędzone w świątecznej atmosferze…

Dzisiaj I niedziela adwentu, zatem ruszyły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, magicznego czasu, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy. W naszej szkole odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców.

Cieszymy się, że mimo niesprzyjających warunków pogodowych tak licznie zebraliśmy się na wspólnym biesiadowaniu. A atrakcji było naprawdę wiele: najmłodsze dzieci (pod kierunkiem swoich wychowawczyń) przygotowały atrakcyjne, utrzymane w świątecznym nastroju programy wokalno-taneczne. Czas umiliły nam także solowe występy utalentowanych wokalistek (Kingi Zacharzowski, Teresy Jambor, Julii Płotek, Zofii Raciak) oraz utwory muzyczne wykonane przez zespół muzyczny Wiolinki.

W zadumę i chwilę refleksji wprowadziły nas dzieci z klasy 4 a w montażu poetyckim wierszy ks. Jana Twardowskiego.  Z kolei uczniowie 4 b (Hanna Filip, Nina Jendrzej, Julia Kosira, Marlena Obrusnik, Jakub Reisky) rozbawili publiczność humorystyczną scenką ,,U dochtora” odegraną w gwarze morawskiej.

W międzyczasie można było skorzystać z dobrze zaopatrzonej kawiarenki i bufetu oraz zakupić różne ozdoby oraz domowe potrawy świąteczne. Swoje stoiska z atrakcjami dla dzieci przygotowała również młodzież starszych klas. Była też loteria fantowa.

Myślimy, że dla wszystkich obecnych czas spędzony dzisiejszego popołudnia w murach naszej szkoły był radosnym przeżyciem i ,,smacznym” doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.  

W imieniu społeczności szkolnej

Marcela Szymańska

Skip to content