Nasze spotkanie z Małym Księciem

19 stycznia 2016 roku klasy II naszego Gimnazjum pojechały na klasową wycieczkę przedmiotową z języka polskiego. Tego dnia odwiedziły Teatr Ziemi Rybnickiej i obejrzały spektakl pt. „Mały Książę” w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru „CRACOVIA”. Przedstawienie było przeuroczą, muzyczną, międzyplanetarną podróżą małego bohatera, której zwieńczeniem była jego wizyta na Ziemi i niezwykła przyjaźń z Pilotem. Na uwagę widzów zasłużył na pewno Tomasz Smoter – odtwórca roli Małego Księcia, aktor tancerz, a jednocześnie autor choreografii do spektaklu. Postać przez niego wykreowana to z jednej strony naiwny i wrażliwy chłopiec, a z drugiej strony – dojrzały w swej miłości do Róży mężczyzna. Wraz z Ewą Bregułą stanowili wspaniały duet (Książę – Róża, Książę – Lis), a ich układy taneczne fascynowały i wzruszały widza.

Obejrzany „Mały Książę” był dla nas wspaniałą muzyczną historią filozoficzną, która ubrana w szatę musicalową stanowiła uroczą opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu dla drugiego człowieka.   

Opinie gimnazjalistów:

  • Według nas spektakl został przygotowany profesjonalnie. Było wiele scen wzruszających i pełnych emocji. Bardzo nam się podobało (…). Do zalet zaliczamy ciekawą kompozycję – połączenie kina z teatrem. Reżyser miał dużą wyobraźnię, pisząc scenariusz (Natalia, Magda, Szymon, Robert)
  • Spektakl był interesujący, ciekawy, a momentami – wzruszający (…). Stroje aktorów były bardzo oryginalne (fragm. recenzji Patryka, Łukasza, Adriana, Szymona)
  • Gra aktorska, kostiumy i multimedia tworzyły klimat nie z tego świata. Urokliwa choreografia dyskretnie pokazywała uczucia bohaterów (Sandra, Karolina)
  • Przedstawienie zostało wzbogacone animacjami multimedialnymi. Mimo iż sztuka odbiegała od oryginału powiastki Antoine’a de Saint-Exupery’ego, bardzo nam się podobała. Szczerze ją polecamy (Żaneta, Kasia, Martina, Ewa).  

 Po takiej uczcie duchowej udaliśmy się na lodowisko do Pszowa, by z uciechą oddać się wspólnej, integracyjnej zabawie na tafli lodowej.

Późnym popołudniem, zadowoleni, wróciliśmy do swoich domów. Swoimi wrażeniami z wycieczki chętnie dzieliliśmy się na portalach społecznościowych.

Organizatorką wyjazdu była p. Marcela Szymańska, a opiekunami: p. Aleksandra Osadnik, p. Adam Gębski, p. Iwona Marciniecka. Dziękujemy im za tę inicjatywę i poświęcony nam czas.  

uczniowie klas II Gimnazjum 

Skip to content