Nasz wyjazd na Targi Edukacyjne i Dni Otwarte Szkół Ponadgimnazjalnych

16 marca br. uczniowie klas III naszego Gimnazjum uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych w CKZiU nr 1 w Raciborzu (budynek dawnego Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, ul. Wileńska 6) oraz w Dniach Otwartych wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Uczniowie dotarli do celu autokarem o godz. 8.30. Najpierw mieli możliwość zobaczenia ofert edukacyjnych przygotowanych przez poszczególne szkoły. Wszystkie stoiska były bardzo ciekawe i przyciągały przybyłych gości swoją oryginalnością i różnorodnością. Ponadto każdy mógł skorzystać z konsultacji i porad ekspertów. Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie poszczególnych szkół. W tym celu wycieczkowicze zostali podzieleni na dwie grupy, zależne od swoich zainteresowań: licealna (I LO im. Jana Kasprowicza, II LO im. Adama Mickiewicza i ZS Ekonomicznych) oraz zawodowa (ZS Mechanicznych, ZS Zawodowych i ZS Budowlanych). Uczniowie wraz z opiekunami udali się do wybranych przez siebie szkół, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci przez nauczycieli tam uczących oraz starszych kolegów. Z ich pomocą mogli zobaczyć, jak wyglądają szkoły od środka i na czym polega nauka w ich murach. Brali udział w wielu konkursach, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat danego profilu. Zwieńczeniem całej wycieczki była wizyta w Mc’Donalds. Około godz. 14.50 wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu szczęśliwi i z nowymi perspektywami na przyszłość.

Organizatorem wyjazdu była mgr Magdalena Klima – doradca zawodowy naszej szkoły, natomiast opiekunami – mgr Dominika Urbas, mgr Róża Ośka, p. Debora Kosel.

Anna Pośpiech, kl. III b

Zdjęcia: archiwum uczestników wycieczki, naszraciborz.pl, nowiny.pl

Skip to content