Nasz udział w Festiwalu Perspektyw

W dniu 17.10.2019r. uczniowie klas VIII brali udział w V edycji Festiwalu Perspektyw, która miała miejsce na Arenie Rafako w Raciborzu. W imprezie tej uczestniczyło około 1000 uczniów  z całego naszego regionu oraz spoza powiatu. 

Celem imprezy było promowanie kształcenia zawodowego i technicznego. Każdy uczeń otrzymał „kartę prac”. Jego zadaniem było zebranie jak największej liczby pieczątek ze stoisk oraz czerpiąc informacje na temat danej szkoły lub zakładu. Spośród uczniów, którzy rzetelnie wykonali zadania rozlosowano nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz Z naszej szkoły otrzymała ją Wiktoria Prochaska z klasy VIII b.

Festiwal jest organizowany przez Wydawnictwo Nowiny we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz, Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz raciborskim szkołami ponadpodstawowymi.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia  była Magdalena Klima – doradca zawodowy w naszej szkole. Opiekunami wycieczki byli: Bożena Kreis, Janusz Duda, Adam Gębski.

Magdalena Klima

Skip to content