Nasi uczniowie mają nową, kolorową świetlicę!

Nasi uczniowie mają nową, kolorową świetlicę!

1 września br. podczas inauguracji roku szkolnego 2015/2016 dokonano uroczystego otwarcia nowej świetlicy w Szkole Podstawowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: p. Jarosław Gałkowski (zastępca burmistrza Krzanowic, przewodniczący Rady Rodziców), ks. Tomasz Gierga (proboszcz krzanowickiej parafii), dyrektor Kornelia Lach oraz reprezentantka uczniów Paulina Herzog.

Nowo utworzoną świetlicę stanowi kilka pomieszczeń:

– salka do odrabiania zadań domowych i zajęć manualnych

– salka do zabaw

– aneks kuchenny

– toaleta.

Wszystkie pomieszczenia pachną świeżością, cieszą oczy ciepłymi kolorami ścian, bogactwem zabawek, gier edukacyjnych, pomocy dydaktycznych i przyborów szkolnych. Wzrok przykuwają barwne gazetki ścienne. W salce zabaw do naszych najmłodszych bywalców uśmiechają się, zachęcając zarazem do wspaniałej zabawy, egzotyczne zwierzątka z fototapety.  Po przekroczeniu progu świetlicy usłyszymy dźwięki wesołej muzyki i serdeczny głos wychowawczyni – mgr Beaty Kalei-Gorzalnik, której dziękujemy za Jej  wielkie zaangażowanie przy tworzeniu świetlicy. Jednak słowa uznania i podziwu należą się przede wszystkim dyrektor szkoły – dr Kornelii Lach za inicjatywę utworzenia nowej świetlicy i koordynację wszystkich działań związanych z tym przedsięwzięciem. A było ich wiele!

Cofnijmy się wstecz, by poznać, jak powstawała nowa świetlica:

  1. w okresie od IX do X 2014 roku pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzanowicach wyburzyli ściany w byłym mieszkaniu woźnego, pomalowali ściany i położyli wykładzinę PCV w pomieszczeniu głównym planowanej świetlicy
  2. w I 2015 roku szkolni konserwatorzy (p. Bogdan Sopel, p. Sebastian Konieczny) rozpoczęli remont kolejnych pomieszczeń: w byłej szatni zdemontowali instalację prysznicową, skuli płytki z boksów prysznicowych oraz tynk, tynkowali oraz gładzili ściany, wymienili okna, położyli glazurę podłogową, dokonali niezbędnej przeróbki instalacji wodnej i instalacji elektrycznej, zamontowali lampy i gniazdka, wymalowali ściany. Tutaj powstała salka do odrabiania zadań domowych
  3. w okresie od V do VII 2015 roku dokonano przeróbki instalacji wodnej, zamontowano elektryczny bojler, gładzono i malowano ściany, zawieszono lampy, położono panele i listwy przypodłogowe oraz fototapety, ustawiono meble kuchenne. Na zakończenie prac remontowych zamurowano wejście główne z byłego mieszkania woźnego, wyburzono altanę i zamontowano nowe drzwi wejściowe do świetlicy.

Wszystkie prace wykonano systemem gospodarczym. Opiekunka świetlicy pozyskała wielu sponsorów, którzy wyposażyli lub upiększyli tworzoną świetlicę. Należą do nich:

  • Eko-Okna z Kornicy
  • Agata i Krzysztof Barcikowie (meble kuchenne, fototapeta ze zwierzątkami)
  • Maria Myschi (panele i listwy podłogowe)
  • Ewa i Maciej Hryckiewiczowie (zabawki: samochodziki, puzzle, gry planszowe)
  • Paweł Pawliczek (fototapeta do aneksu kuchennego)
  • Beata Kaleja-Gorzalnik (meble)
  • Adrian Gorzalnik (położenie paneli podłogowych).

Za ten gest życzliwości składamy im wyrazy wdzięczności. Serdeczne podziękowania należą się także pani Katarzynie Ehr, która od początku dbała o ład i porządek w miejscu prowadzenia prac remontowych.

Mamy nadzieję, że nowa świetlica spełni oczekiwania naszych uczniów, że będzie to dla nich miejsce, w którym miele spędzą czas po zajęciach lekcyjnych w oczekiwaniu na autobus lub powrót rodziców z pracy.

 

Marcela Szymańska

Beata Kaleja-Gorzalnik

Skip to content