MAGDALENA GĘBSKA CHLUBĄ NASZEJ SZKOŁY

Magda to wzorowa uczennica klasy 8 a (średnia ocen 6,00), jest osobą niezwykle ambitną i pracowitą, a przy tym bardzo skromną. Cechuje Ją wysoka kultura osobista i pozytywne myślenie. Od początku edukacji rozsławia dobre imię Szkoły Podstawowej w Krzanowicach w konkursach wiedzy i w sporcie. Jej osiągnięcia z ostatniego roku są imponujące i zasługują na podziw.

Jej największym (i niezwykle rzadkim w naszej społeczności) sukcesem jest zdobycie tytułu laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, w którym zdobyła aż 58 punktów na 60 możliwych. Trzeba tutaj zaznaczyć, że uczennica przygotowywała się do tego konkursu pod kierunkiem p. Jolanty Draganek-Cybuskiej od czwartej klasy, a Jej wiedza historyczna znacznie przekracza poziom szkoły podstawowej. Magda jest także finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Ponadto odniosła sukcesy w konkursach o zasięgu ogólnopolskim – jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z Matematyki (VI miejsce), z Języka Polskiego (VI miejsce) oraz z Geografii (VII miejsce). Zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie ,,Geografia Polski”. Posiada także szeroką wiedzę biblijną, co potwierdziła zdobywając III miejsce w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK 2022 ,,Bliżej Boga, bliżej człowieka”.

O swojej pasji do sportu z niezwykłą dojrzałością napisała w pracy, która wygrała w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli” (II miejsce w kategorii literackiej). Jest również czynną siatkarką UKS Krzanowice – w dyscyplinie tej godnie reprezentuje klub, zajmując wysokie lokaty w rozgrywkach, tj. 3 miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej, co dało Jej awans do etapu finałowego mistrzostw. Zdobyła również I miejsce w Powiatowym Turnieju Dwójek Siatkarskich o Puchar Starosty Raciborskiego.

Gratulujemy Magdzie i Jej Rodzicom. Podziwiamy za samodyscyplinę i pracowitość. Życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji szkolnej i w samokształceniu.

Marcela Szymańska

Skip to content