Lubimy czynić dobro

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję charytatywną zatytułowaną ,,Kartka urodzinowa dla Anity” rozpowszechnioną w styczniu br. w social mediach.

Anita jest mieszkanką Borucina, 4 lutego świętowała 30. urodziny. Z tej okazji Jej siostra za pośrednictwem Fb zwróciła się do bliskich i znajomych z prośbą, by sprawić niespodziankę niepełnosprawnej Solenizantce, wysyłając Jej kartkę urodzinową z życzeniami. O akcji dowiedziała się p. Marcela Szymańska, która najpierw zachęciła swoich wychowanków (kl. 5a), a potem również Samorząd Uczniowski (op. Monika Sacharczuk, ks. Michał Krupa), do wykonania autorskich kartek. Odzew był natychmiastowy! Powstały oryginalne prace z ciepłymi życzeniami dla Anitki.

Prace dotarły do Adresatki w przeddzień Jej święta. Radość i uśmiech wymalowane na twarzy Dziewczyny były namacalnym dowodem na to, że potrzeba tak niewiele, by uszczęśliwić drugiego człowieka.

Dla Anity kartki oraz inne kreatywne prace wykonali następujący uczniowie: Maja Hutny, Agnieszka Deeg i Maja Ceglarska, Hanna i Maria Filus, Milena Mościcka, Wioleta Rosina, Adam i Jakub Fojcik, Szymon Klimaszka, Celina Świentek, Lena Chmielewska i Kamila Nowak, Marta Matioszek, Weronika Urbas, Dominika Deeg, Lena Prochaska, Amelia Rostek, Marta Wramba. Dziękuję za Waszą wrażliwość i otwarte serca.

Marcela Szymańska      

 

Skip to content