Literackie nagrody rozdane!

W ramach Tygodnia Profilaktyki, nie zabrakło również możliwości wykazania się w dziedzinie literackiej. Wszak wielu polskich pisarzy uwieczniło swój dorobek pisarski tematyką związaną m.in. ze zdrowiem. Jednym z nich był renesansowy poeta Jan Kochanowski (XVI w.), który już wtedy napisał pamiętne, mądre i nadal aktualne słowa:

„Ślachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz”.

Swoją chęć udziału w konkursie, którego hasłem było „Żyj zdrowo. Rozwijaj swoje pasje”, zaprezentowały utalentowane literacko dziewczęta. One to wzięły udział w Gminnym Konkursie Literackim, którego organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Prace naszych dziewcząt były różne. Jedne nawiązywały do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, inne ostrzegały przed zbytnią uległością, a jeszcze inne podkreślały wagę dbania o zdrowie. Uroczysta Gala wręczania nagród miała miejsce w Szkole Podstawowej w Wojnowicach z udziałem uczniów i zaproszonych gości.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii kl. I-III gimnazjum – I miejsce Natalia Koza (kl. III), II miejsce Agnieszka Kuc (kl.III), III miejsce Paulina Herzog (kl.III) i Laura Wódka (kl. II b).

W kategorii szkół podstawowych – II miejsce zdobyła Olivia Slotosch (kl. VII) .     

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Anida Kaczmar

Skip to content