Lekcja medialna dla najmłodszych uczniów w raciborskim „Bałtyku”

W piątek 6 marca br. wszyscy uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami pojechali do Raciborza na lekcję medialną do kina „Bałtyk”. Tym razem zajęcia nosiły tytuł „Kamera. Akcja. O tajemnicach planu filmowego”.

Dzieci poznały wiele ważnych osób bez pracy, których nigdy nie obejrzelibyśmy filmu. Kim jest reżyser? Co robi scenograf? Jak wygląda praca kostiumologa? Ile czasu trwa praca charakteryzatora? Jakie zadanie ma klapsel? Za co odpowiedzialny jest kamerzysta, operator światła czy też dźwięku? Na te i inne pytania prowadzącego lekcję odpowiadały dzieci. Dzięki wyświetlanym na kinowym ekranie slajdom, fragmentom filmów z dużym entuzjazmem i bez większych problemów znajdowały odpowiedź. Dzieci poznały także kilka sztuczek filmowych czyli tzw. trików min. sztuczny śnieg, powiew wiatru, deszcz, tajemniczy las. Po przerwie na dzieci czekała kolejna niespodzianka – film o przygodach sympatycznego misia – „Paddington 2”.

Po powrocie do szkoły dzieci opowiadały o swoich wrażeniach, rysowały Paddingtona, kolorowały kartę obrazkową jaka otrzymały po projekcji filmu.

Wydarzenie, jakim była lekcja w kinie, na trwałe wpisuje się w kalendarz imprez dla młodszych uczniów naszej szkoły, gdyż był to już trzeci z kolei taki wyjazd. Organizatorom imprezy, którym jest  Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie należą się podziękowania i słowa uznania.

Opinie dzieci i nauczycielek były jednoznaczne – za rok wybierzemy się znowu.

Jolanta Śliż

Plakat do filmu pobrano ze strony:

https://ostatniatawerna.pl/pokazy-przedpremierowe-filmu-paddington-2-w-kinie-atlantic/paddington-2-plakat/

Skip to content