Lata klęsk i zwycięstw – uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej

To już 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości! Z tej okazji w przeddzień Narodowego Święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy szóstej. W tym roku spotkanie to przebiegało w formie montażu słowno-muzycznego z multimedialną oprawą. Na początku  mali widzowie mogli podziwiać i dowiedzieć się o roli  Polaków, którzy walczyli w imię obrony polskości. Swoją działalność przybliżyli nam: Rejtan, Michał Drzymała i dzieci z Wrześni. Warte podkreślenia jest to, że ich postawy stały się dla wielu pokoleń wzorem dumy narodowej. Następnie tematyka nawiązywała zarówno do tych szczęśliwych, jak i smutnych chwil w dziejach naszej burzliwej historii. Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat zrywów narodowowyzwoleńczych i dokładnie poznać drogę do odzyskania niepodległości, która trwała przez123 lata!

 Całość nie byłaby tak wymowna, gdyby nie scenografia, którą przygotowała p. Aleksandra Osadnik. Uzupełnieniem tła były również pięknie wykonane kotyliony, wykonane przez niektórych uczniów wraz z rodzicami, dumnie noszonymi na piersi przez szóstoklasistów!

Po występie, przyszła kolej na utrwalenie wiedzy z tej tematyki. Taką powtórkę z historii przeprowadziła pani dyr. Kornelia Lach, a p. Anida Kaczmar zaprosiła uczniów kl. IV-VI do wzięcia udziału w konkursie historycznym.

Anida Kaczmar

Skip to content