Komers klas ósmych – ostatnie chwile wspólnej zabawy

20 czerwca br. klasy ósme Szkoły Podstawowej w Krzanowicach bawiły się na pożegnalnym komersie.

Tak wspominają ten pamiętny wieczór:

  • ,,Punktualnie o godzinie 17:00 uczniowie zgromadzili się przed restauracją ,,Perła”, by uroczyście zaprosić swoich nauczycieli do wspólnej zabawy. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Marcin Obrusnik. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, tańcom i śpiewom nie było końca, a nudą nie zawiało ani razu. Zabawa zakończyła się wspólnym zatańczeniem belgijki, a do domu każdy z nas wrócił z uśmiechem na twarzy i bólem w sercu, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że były to ostatnie chwile spędzone w takim gronie” (Magda Gębska, Kamila Sławik).
  • ,,Bal ósmoklasisty był dla nas wielkim przeżyciem. Wielu z nas otworzyło się na innych. Gdy wspólnie tańczyliśmy, uśmiech nie schodził z naszych twarzy. Jak przez rok szkolny wielu z nas nie rozmawiało ze sobą, tak na komersie przegadaliśmy i przetańczyliśmy wiele godzin. Naszym śpiewom nie dorównał nawet DJ. Do dnia dzisiejszego po wspólnej zabawie mamy zachrypnięty głos. Jeszcze do nas nie dochodzi, że coś, na co tak bardzo czekaliśmy, już minęło. Wspominamy te osiem lat wspólnej nauki ze łzami w oczach” (Natalia Smołka).

Należy dodać, iż to dzięki uprzejmości rodziców uroczystość ta mogła odbyć się w Restauracji ,,Perła” w Krzanowicach. Podczas zabawy uczniowie zaprezentowali słynną „Belgijkę”, która wpisała się już w tradycję naszej szkoły.

Janusz Duda, Marcela Szymańska

Skip to content