Klasa 7 a na wycieczce w Raciborzu

We wtorek, 18 stycznia 2022 r. klasa 7 a z opiekunami: panią Dominiką Urbas, panią Moniką Sacharczuk i ks. Michałem Krupą wybrała się na wycieczkę do Muzeum i na lodowisko w Raciborzu.
Wycieczka rozpoczęła się o godzinie dziewiątej. Po kilkunastu minutach jazdy dotarliśmy do Muzeum. Zwiedzanie zaczęliśmy od bardzo ciekawej lekcji muzealnej przeprowadzonej przez panią Julitę Ćwikłę na podstawie wystawy zatytułowanej „Piernikowe serca, zapustne kreple, weselne kołocze i inksze maszkety”. Następnie zobaczyliśmy jeszcze wiele zabytkowych eksponatów i ekspozycji. Największym skarbem znajdującym się w Muzeum jest stara mumia Dżed-Amonet-ius-anch, która nas bardzo zafascynowała.

Z Muzeum udaliśmy się na raciborski rynek, na którym znajduje się tymczasowe lodowisko. Przez godzinę mieliśmy okazję popróbować swoich sił na lodzie. Było bardzo wesoło. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec pobytu w Raciborzu mieliśmy trochę wolnego czasu. Spędziliśmy go na robieniu zdjęć i objadaniu się smakołykami, po czym bardzo zmęczeni i wyczerpani wróciliśmy do Krzanowic.

Wycieczka była bardzo ciekawa i zabawna. Podobały mi się wszystkie atrakcje, jakie zobaczyliśmy lub w których wzięliśmy udział, ale najbardziej zaimponowało mi Muzeum w Raciborzu. Był to dzień niezapomnianych wrażeń i dlatego też z chęcią powtórzyłabym tę wycieczkę raz jeszcze.

Amelia Rostek (uczestniczka wyjazdu)

Skip to content