Kiermasz świąteczny

„Niechaj będzie głośno wszędzie z narodzenia Pana… Niech brzmią głosy pod niebiosy, niech muzyka płynie z aniołami mieszkańcami w niebieskiej krainie…”

Tak i w naszej szkole zabrzmiały głosy pod niebiosy, popłynęła muzyka. Już tradycyjnie w drugą niedzielę adwentu, tj. 9 grudnia spotkaliśmy się na kiermaszu bożonarodzeniowym. Prężnie działająca Rada Rodziców zorganizowała go kolejny raz. Na gości czekały liczne atrakcje. Na stoiskach można było zakupić oryginalne, ręcznie robione ozdoby świąteczne wykonane przez nauczycieli świetlicy szkolnej i plastyki oraz uczniów. Wielkim powodzeniem cieszyła się nasza kuchnia, gdzie w trakcie kiermaszu można było zjeść coś dobrego (np. ciasto, ciasteczka, langosze, pierogi czy frytki) i napić się dobrej kawy czy herbaty. Jak co roku kiermasz uświetnił bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców. W różnorodnych występach można było zobaczyć talenty naszych wspaniałych dzieci. Wystąpili soliści, całe zespoły klasowe (klas I – III) oraz zespoły działające przy naszej szkole jak „Sprężynki”, „Krzanowickie Omy i Opy” oraz „Wiolinki”. Uczniowie śpiewali, grali na różnych instrumentach (fletach, dzwonkach, „bum, bum rurkach”). Bardzo nam miło, że występy oglądała szeroka publiczność. Cieszymy się, że niedzielne popołudnie mogliśmy wspólnie spędzić śpiewając kolędy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak miłej i radosnej atmosfery,tj. zaangażowanym rodzicom, sponsorom, dyrekcji, nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi.

Mamy nadzieje, że znowu spotkamy się za rok w drugą niedzielę adwentu.

Katarzyna Bulenda

Skip to content