Julia Cuber laureatką XVII Powiatowego Konkursu Wielkanocnego

Julka, uczennica klasy 8 b, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Wielkanocnym w kategorii palma wielkanocna. Nagrodę odebrała z rąk wiceprezydenta Dawida Wacławczyka w niedzielę 2 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Muzeum w Raciborzu.

Zauważyć trzeba, że praca Julki zajęła tak wysokie miejsce wśród ponad 30 palm zgłoszonych do tego prestiżowego Konkursu (bo mającego już wieloletnią tradycję i objętego patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz).

To w pełni zasłużone dla Julii wyróżnienie, ponieważ jej palma nawiązuje do polskiej tradycji ludowej (wykonana została z bukszpanu – rośliny wiecznie zielonej i gałązek wierzbowych – symbolu życia i zmartwychwstania, udekorowana wstążeczkami i kolorowymi kwiatkami z bibuły).

W rozmowie z rodzicami Julii dowiedzieliśmy się, że ich córka co roku przygotowuje trzy prace konkursowe: kartkę świąteczną, palmę i jajko. Swoje projekty obmyśla już od ferii zimowych, bo wymagają one dużego nakładu pracy. Samo przygotowanie bibułkowych kwiatków jest bardzo czasochłonne. Jej tegoroczna palma mierzyła 2,48 cm.

Z całego serca gratulujemy Julii tak pięknego sukcesu i niezmiernie cieszymy się, że przedstawicielka młodego pokolenia mieszkańców Krzanowic po raz kolejny pokazała przywiązanie do tradycji.

Marcela Szymańska      

Skip to content