„Jestem świadomy – jestem bezpieczny”- spotkanie z rodzicami uczniów kl. VIII

W dniu 23.10.2019 r. (środa) o godz.17.00 dla rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej w Krzanowicach zorganizowano spotkanie z  przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego z Raciborza p. Piotrem Bednarskim. Działanie to  realizowane jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Rodzice wzięli udział w kolejnym cyklu zajęć w ramach w/w projektu pn. ,,Jestem świadomy – jestem bezpieczny”. Spotkanie to miało na  celu podniesienie świadomości związanej z zagrożeniami wynikającymi z prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, promocję bezpieczeństwa, poprawę znajomości przepisów o ruchu drogowym. Zwrócono uwagę przede wszystkim na celowość zapinania pasów bezpieczeństwa, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem oraz reagowania na prowadzenie pojazdu przez pijanego kierowcę. Rodzice podjęli dyskusję, dopytując przede wszystkim o zmiany w przepisach ruchu drogowego.

Równorzędnie w tym samym czasie odbywało się spotkanie  uczniów kl. VIII z podróżnikiem Janem Surgą.

Alina Strzeduła

Plakat pochodzi ze strony: http://policja.pl/pol/aktualnosci/163269,Akcja-informacyjno-edukacyjna-quotBEZPIECZNA-DROGA-DO-SZKOLYquot.html

Skip to content