Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – zostaliśmy darczyńcami Szlachetnej Paczki

Zespół Szkół w Krzanowicach dołączył w tym roku do darczyńców Szlachetnej Paczki. W grudniu, zaledwie w ciągu kilku dni, dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów (wolontariuszy) i życzliwości rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać żywność, chemię gospodarczą i produkty przemysłowe (m.in. garnki, odkurzacz, czajniki bezprzewodowe, obuwie, koce, pościel, kołdry, poduszki, …) o wartości ponad 5000 zł. Na terenie szkoły przeprowadzono także zbiórkę pieniędzy. Nauczyciele poszukiwali sponsorów, którzy dołączyliby do tej szczytnej inicjatywy. Nierzadko rodzice uczniów przywozili osobiście spakowany rodzinny prezent.

Szczególne podziękowania należą się Spółdzielni Kółek Rolniczych w Krzanowicach: jej prezesowi Markowi Baluchowi oraz pracownikom, którzy z własnej inicjatywy przeprowadzili zbiórkę i przygotowali swoją wielką paczkę. Dodatkowo zakupili choinkę z bombkami oraz ufundowali tonę węgla.

Odbiorcami Szlachetnej Paczki jest rodzina mieszkająca w Istebnej, siedemdziesięcioletnie małżeństwo, pani Helena i pan Jan, którzy mieszkają w małym dwupokojowym domku, wysoko w górach. Gdy tylko spadnie śnieg, ludzie ci na długie zimowe miesiące zostają odcięci od świata. Zgromadzone zapasy muszą wystarczyć im aż do wiosennej odwilży. Mamy informację, że już w chwili obecnej trudno do nich dojechać. Rodzinę tę odnaleźliśmy dzięki współpracy z wolontariuszami z Istebnej, którzy już jesienią zawitali do naszej szkoły, by przybliżyć naszej społeczności ideę Szlachetnej Paczki oraz zachęcić nas do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Pomysłodawczynią naszego udziału w Szlachetnej Paczce jest Natalia Kretek (uczennica klasy III a Gimnazjum). Rodzina uczennica już drugi rok włączyła się w tę piękną inicjatywę, przygotowując swoją paczkę. Ponadto ojciec Natalki – pan Krystian Kretek zadeklarował, iż własnym transportem zawiezie do Istebnej zebrane dary, za co w tym miejscu składamy Mu serdeczne podziękowania.

Trzeba jeszcze uzupełnić, iż koordynatorem Szlachetnej Paczki na terenie szkoły była Aleksandra Osadnik. Z pomocą przyszły Jej następujące wolontariuszki: Natalia Kretek i Sara Świerczek (uczennice Gimnazjum), Julia Kerner, Laura Śliwka i Wiktoria Drzymała (uczennice Szkoły Podstawowej). Osoby te poświęciły wiele czasu, sił i energii, by zebrać, skompletować i spakować dary. Ich zaangażowanie zostało docenione przez dyrektor Kornelię Lach i burmistrza Krzanowic Andrzeja Strzedullę. Cieszy nas fakt, że odzew ze strony darczyńców był tak serdeczny i ciepły, co pokazuje wartość paczki i zdjęcia dokumentujące ilość paczek, które udało się przygotować.

Okazywanie dobroci i wsparcia daje tyle radości naszemu sercu, pozwalając jednocześnie uszczęśliwić innych …

Marcela Szymańska

Skip to content