Jak radzić sobie z agresją? Jak nie być obojętnym i reagować na przemoc?- tematem warsztatów dla uczniów kl. II, III i V

W dniach 11.12.2019 r. i 18.12.2019 r. dla uczniów klas II a, b i III a oraz kl. V b odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki zachowań agresywnych nt. ,,Nie jestem obojętny na przemoc – reaguję” oraz ,,Jak radzić sobie z agresją?”.

Zajęcia te przeprowadzone zostały przez  przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu: p. K. Brzenczkę, E Hutyrę oraz B. Kołodyńską i M. Janigę. Ich celem było udzielenie wskazówek i  wypracowanie skutecznych i adekwatnych sposobów do radzenia sobie z agresją, przemocą, skutecznym reagowaniem na te zjawiska. Uświadomiono uczniom, że zachowania agresywne nie są akceptowane społecznie, ale to większość ludzi na co dzień spotyka się z  tymi sytuacjami. Odczuwanie gniewu czy złości to naturalne i zdrowe zjawisko. Człowiek nie powinien tłumić negatywnych emocji, lecz okazać je tak, by nie wyrządzić żadnej krzywdy, a swój gniew, złość, stres lub inne negatywne emocje możne wyzwolić się dzięki np. aktywności fizycznej. Opanowanie emocji  i umiejętność nazywania własnych uczuć jest nie lada sztuką.

pedagog szkolny: Alina  Strzeduła

Skip to content