Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Po wakacyjnej przerwie w nowy rok szkolny 2021/2022 wkroczyliśmy z przytupem i wielką radością. W pięknie odremontowanej (pachnącej świeżością) sali gimnastycznej uczniów najmłodszych klas (I-III) powitało uśmiechnięte słoneczko i drepcząca do szkoły z ołówkiem w ręku myszka. Bystrzy obserwatorzy dostrzegli także wyłaniającego się spod sceny jeżyka niosącego podręczniki szkolne. Tak zaprojektowana scenografia miała przekonać naszych pierwszaków, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także zabawy, doświadczania niezapomnianych przygód, rozwijania kreatywności i budowania relacji rówieśniczych. Na te właśnie ważne aspekty funkcjonowania szkoły (szczególnie obecnie, w dobie pandemii) zwrócił uwagę pełniący obowiązki dyrektora mgr Marcin Obrusnik. W swojej mowie powitalnej przeniósł dzieci na Leśną Polanę znaną im z opowiadań ,,Gangu Słodziaków”. Dyrektor złożył im także życzenia o następującej treści:

„Chciałbym, abyście wszystkie czuły się w naszej szkole, jak Słodziaki na swojej Leśnej Polanie, abyście codziennie przychodziły do szkoły z radością, aby ona tętniła życiem. Bądźcie jak Słodziaki, które mają swoje marzenia i próbują je ze wszystkich sił realizować. Życzę Wam, żebyście wierzyły, jak sarenka Hania, że nie ma rzeczy niemożliwych. Słuchajcie rad nauczycieli, Waszych rodziców i dziadków, podobnie jak to robili uroczy juniorzy: lisek Lucek, nietoperzyk Nikoś, dzięciołek Dominiczek. Bądźcie pracowite i ambitne jak pszczółka Pola. Chciałbym też, żebyście zapamiętały słowa sowy Zuzi, że warto, byście były dla siebie dobre i pomocne, a wtedy Wasza szkolna codzienność będzie magiczna, bo będzie wypełniona śmiechem, przygodami i zabawą”.

Odbyło się również pasowanie na ucznia, zakończone otrzymaniem pamiątkowego dyplomu i rogu obfitości z łakociami (nazywanego w naszej gwarze „tytą”).

Z kolei uczniowie klas IV-VIII spotkali się w swoich klasopracowniach z wychowawcami. Był to czas na wspólną rozmowę i podzielenie się wrażeniami z wakacyjnych wojaży. Pedagodzy zapoznali uczniów z najważniejszymi dokumentami regulującymi pracę szkoły, tj. Statutem, Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania. Odbyły się dyskusje nt. propozycji i oczekiwań uczniów dot. treści mających zostać uwzględnionych w programie profilaktyczno-wychowawczym. Mówiono o  zasadach korzystania z e-dziennika, zasadach bhp w szkole, w drodze do i ze szkoły. Wychowawcy przypomnieli o obostrzeniach związanych z Covid-19: obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej, nieprzemieszczaniu się pomiędzy piętrami, częstym myciu rąk, pozostaniu w domu przy objawach grypopodobnych). O tych wszystkich obowiązkach mówił także dyrektor na czwartkowym apelu inaugurującym nowy rok szkolny zorganizowanym dla starszych uczniów.

W roku szkolnym 2021/2022 do Szkoły Podstawowej w Krzanowicach uczęszczać będzie 264 uczniów. Zatrudnionych jest 31 nauczycieli. Naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 30 uczniów. Nasi tegoroczni pierwszacy to:

 1. Kacper Besz
 2. Wiktoria Deryło
 3. Miłosz Gasilewski
 4. Dawid Gębski
 5. Dawid Hanslik
 6. Hanna Nachlik
 7. Szymon Nikel
 8. Paulina Puzio
 9. Marta Ottawa
 10. Fabian Polednik
 11. Tobiasz Rudek
 12. Emilia Ternka
 13. Sebastian Waleczek
 14. Fabian Wramba

Wychowawczyni: mgr Natalia Łasiuk

 1. Aleksandra Bortel
 2. Igor Burek
 3. Jakub Jucha
 4. Pola Kretek
 5. Tobiasz Kozubek
 6. Szymon Marcinowicz
 7. Anika Piela
 8. Adam Ploschka
 9. Milena Romanik
 10. Mateusz Smołka
 11. Samuel Sniechota
 12. Marcin Swędrowski
 13. Maciej Trzciński
 14. Fabian Babilas
 15. Kamil Herman
 16. Kinga Zgrzendek

Wychowawczyni: mgr Jolanta Śliż

Życzmy sobie, by był to dobry rok. Realizujmy z pasją powierzone nam zadania, pogłębiajmy wiedzę, rozwijajmy umiejętności. Budujmy wśród nas atmosferę szacunku, życzliwości i wzajemnego zrozumienia.

M.Szymańska

 

Skip to content