Gminny Konkurs Recytatorski „Radosne poezjowanie”

Za nami Gminny Konkurs Recytatorski „Radosne poezjowanieorganizowany przez wychowawczynie klas IIII Szkoły Podstawowej w Krzanowicach. W tegorocznym konkursie, który odbył się 20 maja, wzięło udział 21 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Zmierzyli się oni z dziełami poetów, którzy pisali wiersze o radosnej tematyce. Usłyszeć mogliśmy, m.in. ,,Okulary” „Sum”, „Z aniołem raźniej”, „Kwoka ” czy „Zapach czekolady”. Występom dzieci przyglądało się czujnie jury w składzie: p. Bożena Kreis, p. Anida Kaczmar oraz p. Debora Kosel- Strózik. Każdego z uczestników oceniano pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych. Poziom recytacji tegorocznej edycji naszego Konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Wyróżnienia, dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody otrzymali:

I miejsce – Lena Gorzalnik

II miejsce – Marta Walach

III miejsce – Hanna Filip

Wyróżnienie:

Emilia Herman oraz Alan Strzeduła.

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz dyplom upamiętniający miłe chwile. Za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie recytatorów dyplomy – podziękowania otrzymali również nauczyciele.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród i poczęstunku dla wszystkich uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Judyta Absalon

Skip to content