Gimnazjalistki mistrzyniami wiedzy z zakresu rolnictwa

15 grudnia 2015 r. odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Głównym patronem organizowanego bezustannie od 2008 roku konkursu było Starostwo Powiatowe. Spośród 303 gimnazjalistów z 14 szkół, 42 walczyło w finale. Wśród najlepszych znalazły się trzy uczennice z klasy III b naszego Gimnazjum: Dorota Himel, Anna Pośpiech, Dominika Sztuka. Dziewczęta przygotowywały się do konkursu pod opieką mgr Magdaleny Klimy. 

Celem konkursu było propagowanie zasad: bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska.

O godz. 10.00 rozpoczęła się część oficjalna, w ramach której do uczestników przemówili organizatorzy, życząc wszystkim szczęścia i powodzenia w pisaniu. Po rozdaniu arkuszy nastała głęboka cisza i nerwowa atmosfera. Test składał się z 40 pytań (na rozwiązanie przewidziano tylko 20 minut, ale czas ten gimnazjalistom w zupełności wystarczył ). Jury po podliczeniu punktów wspólnie uznało, że tytuł powiatowego mistrza wiedzy rolniczej należy się Bartoszowi Cholewie z Gimnazjum w Chałupkach. Następne miejsca zdobyli kolejno:

  • 2 miejsce Dawid Krakowczyk (Krzyżanowice)
  • 3 miejsce Anna Pośpiech (Krzanowice)
  • 10 miejsce Dorota Himel (Krzanowice)

Nagrodzonych zostało pierwszych 12 miejsc. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Zespołowo najlepsze wynik osiągnęli:

  • 1 miejsce Gimnazjum w Chałupkach
  • 2 miejsce Gimnazjum w Krzanowicach
  • 3 miejsce Gimnazjum w Bieńkowicach

Laureaci otrzymali bardzo ciekawe nagrody (m.in. tablety, słuchawki, …) ufundowane przez sponsorów.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Pośpiech, kl. III b (pod kierunkiem M.Szymańskiej)

Skip to content