Gimnazjaliści na Festiwalu Perspektyw

15 listopada 2016 r. uczniowie klas II-III naszego Gimnazjum uczestniczyli w Raciborskim Festiwalu Pespektyw organizowanym przez Starostwo Powiatowe w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Była to już druga edycja imprezy, która na arenie Rafako zgromadziła całą rzeszę gimnazjalistów z powiatu raciborskiego oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek. Gimnazjaliści mogli również poznać bliżej raciborskich pracodawców, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali stoiska prezentujące ich działalność.  

Jak nasi uczniowie ocenili inicjatywę Starostwa? Podajemy wyniki przeprowadzonej sondy:

  • Festiwal Perspektyw jest potrzebną inicjatywą. Podsuwa uczniom różne pomysły. Można zdobyć informacje o zawodach i szkołach … (Żaneta)
  • Festiwal był bardzo dobrze zorganizowany i niezwykle przydatny, ponieważ przedstawione zostały różne kierunki kształcenia, które z pewnością pomogą mi w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej … (Szymon)
  • Moim zdaniem Festiwal to dobry pomysł. Sporo mogłem dowiedzieć się o różnych kierunkach dalszego kształcenia i wybrać ewentualną drugą opcję, gdzie pójdę po ukończeniu gimnazjum … (Krzysztof)
  • Festiwal był dla mnie pomocny w wyborze dalszej ścieżki życia. Pokazał mi, z czym wiążą się zawody, którymi jestem zainteresowany … (Łukasz)
  • Myślę, że to fajna sprawa. Ciekawie spędziłam czas przy poszczególnych stanowiskach. Uczniowie dotychczas niezdecydowani na pewno po powrocie do domu określili się, jaką szkołą chcą wybrać … (Kamila)
  • Uważam, że Festiwal Perspektyw był potrzebny, ponieważ pozwolił młodym ludziom poznać kierunki edukacyjne, które oferują raciborskie szkoły … (Dominik)
  • Według mnie Festiwal jest bardzo przydatną akcją. Pomaga młodym zapoznać się z ofertą konkretnej szkoły. Wszystkie stanowiska były ciekawe. Udział w tym wydarzeniu na pewno pomoże wielu z nas podjąć słuszną decyzję dotyczącą wyboru nowej szkoły … (Natalia).

Organizatorem wyjazdu była Magdalena Klima – doradca zawodowy w naszej szkole. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: A. Nowak, A. Kaczmar, M. Szymańska, M. Obrusnik, J. Duda, A. Gębski.

Marcela Szymańska

Skip to content