Fotografie Pawła Grzesiczka wyróżnione w powiecie

16listopada w nowo wyremontowanej Galerii GAWRA przy Kasprowicza 12rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt.Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu raciborskiego, organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz.

Celem konkursu było wykonanie fotografii prezentującej bogactwo przyrodnicze Raciborza i okolic. W konkursie wzięły udział 42 osoby w wieku 7-64 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego, wpłynęło 110 prac. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 18, kategoria II – powyżej lat 18.

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, dyrektor MiPBP w Raciborzu, Magdalena Pordzik-Paskuda – kierownik Działu Promocji MiPBP w Raciborzu i Marek Kuder –fotograf, fotoreporter, szef Biura Reklamy Wydawnictwa przyznało wyróżnienie Pawłowi Grzesiczkowi z III klasy gimnazjum. Należy nadmienić, ze w tej kategorii nie przyznano miejsca II i III.

Paweł wybrał się na wycieczkę do Łężczoka i tam fotografował piękno przyrody. Do konkursu zachęciła ucznia nauczycielka plastyki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i książki tematycznie związane z fotografią. Serdecznie gratulujemy!

Aleksandra Osadnik

Skip to content