FILMY W TECHNOLOGII 3D PONOWNIE W NASZEJ SZKOLE!

W piątek, 23 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiać sztuki filmowe w technologii 3D. Przed rozpoczęciem seansów, postawiono ogromną, czarną „bryłę” , która wypełniła swoją powierzchnią wnętrze sali gimnastycznej. Taka technika pozwala poczuć atmosferę bycia w samym środku wydarzeń, co oczywiście jest możliwe jeszcze dzięki założeniu specjalnych okularów.

Pierwszymi, którzy weszli do środka, byli najmłodsi widzowie, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Miłośnicy dziesiątej muzy mogli obejrzeć film  pt. „Księga dżungli”. W trakcie projekcji,  mali widzowie reagowali na bieg wypadków spontanicznie i żywiołowo. Widać było, że spodobał im się film, ponieważ po jego zakończeniu, długo dzielili się swoimi spostrzeżeniami.  Ale to nie koniec było atrakcji. Po przerwie, przyszła kolej na miłośników kina  klasy IV i V. Uczniowie obejrzeli film fabularny pt. „ San Andreas” , a ostatnimi widzami , którzy podziwiali zmagania aktorskie na dużym ekranie, byli uczniowie kl.VI i VII, a ich wybór padł na film pt. „Wielki mur”.

Niewątpliwie takie filmowe lekcje są ciekawym i bogatym w treści programowe przekazem. A znajomość podstawowych środków wyrazu artystycznego stosowanych w sztuce filmowej jest kluczem do kształtowania odbioru tego typu przekazu. Wynikają one z treści programowych i wykorzystywane są do analizy utworów na wybranych przez nauczycieli zajęciach.

Anida Kaczmar

Skip to content