FESTYN SZKOLNY

Jak co roku, festyn szkolny odbył się w niedzielę 27 maja, przed wyjazdem klas trzecich na Zieloną Szkołę. Zazwyczaj jest to termin czerwcowy, tym razem jednak wydarzenie odbyło się w maju.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów, mogliśmy skorzystać z licznych atrakcji. Pogoda dopisała, więc dzieci szalały w dmuchanym zamku, harcowały wśród stoisk z zabawkami, sklejały buzie i włosy watą cukrową, korzystały z usług salonu fryzjerskiego i kosmetycznego. Gdy chciały chwilę odpocząć, aby zregenerować siły, mogły skorzystać z bardzo urozmaiconej oferty gastronomicznej, w której znalazły się: zapiekanki, langosze, frytki, kiełbaski z grilla, ciasta oraz orzeźwiające lody, lemoniady i napoje.

Na wszystkich przybyłych czekał bogaty program artystyczny, którego moderowaniem zajęła się pani Agnieszka Kawulok. Widzowie mogli podziwiać tańce w wykonaniu zespołu tanecznego „Sprężynki”, Natalii Siwoń i Patryka Ternki oraz Marceli Polednik, posłuchać piosenek w wykonaniu uczniów klas I-III, tercetu MaSaWi, zespołu wokalnego Wiolinki oraz solistów.  Odbyły się także występy instrumentalistów, podczas których mogliśmy podziwiać gitary, flety, a nawet ukulele! O dobry humor zadbały kabarety: „Krzanowickie Omy” oraz „Piątka”. Profesjonalną obsługą sprzętu zajęli się uczniowie szkoły: Tymek Kosel, Denis Kretek i Szymon Nowak.

Na zakończenie festynu odbyły się rozgrywki sportowe, w slalomie z piłką i żonglerki.

Wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domu ok. godz. 17.00, nie mogąc doczekać się kolejnego festynu.

Debora Kosel

Skip to content