Dzień Służby Zdrowia w Szkole Podstawowej

Przygotowując program na apel, uczniowie klasy IV b sięgnęli do różnych źródeł informacji i tu niespodzianką okazał się zwyczajny kalendarz. Na jego podstawie ustalili, że oprócz Dnia Kota, Dnia Pocałunku czy Dnia Dobrych Ocen najczęściej świętują pracownicy Służby Zdrowia.

I choć 23 maja na całym świecie obchodzono Dzień Żółwia, właśnie ten dzień wybrali na apel poświęcony wszystkim medykom. Skojarzenia były proste – żółw cierpliwy, długowieczny, zatem zdrowy jak ryba, na dodatek symbol mądrości i rozsądku. Gościom chyba spodobało się takie porównanie, bo wywołano uśmiech na ich twarzach.

Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i gromkimi brawami dziękowali za trud, poświęcenie i serce dr Ewie Jaworowskiej, Katarzynie Kerner, siostrze Józefie i Krystynie Grosman. Żaden jednak wierszyk, żadna piosenka czy skromny bukiet tulipanów nie wyrazi naszej ogromnej wdzięczności za ich pracę i odpowiedzialność. Więc dziękujemy Im jeszcze raz z całych naszych serc.

Apel był też okazją do wręczenia uczniom klas I-III dyplomów za aktywny udział w akcji „Zbierając baterie, chronisz środowisko”. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Natalia Siwoń, Maksymilian Siwoń, Olivier Restel, natomiast uczniowie klas IV-VI za udział w ww. akcji otrzymali dyplomy wcześniej – na apelu z okazji Dnia Ziemi.

Bożena Kreis – opiekun uczniów przygotowujących obchody Dnia Służby Zdrowia, Gabriela Łasiuk – opiekun SK LOP

Skip to content