Dzień Pluszowego Misia w Krzanowicach

W Zespole Szkół w Krzanowicach już tradycyjnie odbył się Dzień Pluszowego Misia.

Wydarzenie skierowane było do uczniów kl. I-III, którzy aby móc wziąć udział w imprezie, musieli wraz z rodzicami wykonać pracę przestrzenną, przedstawiającą ulubionego misia. Zaprezentowany poziom prac był tak wysoki, że jury konkursowe miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczniów, którzy zgłosili swoje prace do konkursu.

Konkurs to nie jedyna forma „świętowania” tego dnia. Biblioteka szkolna wraz ze świetlicą i Gminną Biblioteką Publiczną w Krzanowicach 18 listopada zorganizowały wieczór pełen wrażeń, którego głównym bohaterem był Miś. Spotkanie podzielone było na II części – pierwsza, w ZS Krzanowice rozpoczęła się o godz. 16:00. Gościem specjalnym była pani dyrektor dr Kornelia Lach. Dzieci poznały historię Dnia Pluszowego Misia, nauczyły się piosenek o misiach, a także wysłuchały fragmentu książki „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego.

O godz. 17:00 cała grupa Przyjaciół Misia udała się spacerkiem ze szkoły do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzanowicach, gdzie rozpoczęła się druga część spotkania. Na „dzień dobry” na uczestników czekał słodki poczęstunek: pączki i soczki oraz  tort, który był – jakżeby inaczej – Misiem! Wykonała go wraz z mamą jedna z uczestniczek wydarzenia. Jednak największa atrakcja wieczoru miała dopiero nastąpić. Gdy wybiła godz. 18:00, na salę wkroczył wielki, ciężki, brązowy Miś. Pisków, wrzasków i okrzyków radości nie było końca. Sympatyczny Miś – pan Dariusz Biel z Księgarni Sowa w Raciborzu – pytał dzieci o Święto Pluszowego Misia, o zwyczaje niedźwiedzi, poprowadził „misiowe” gry i zabawy, a także przeczytał książkę z serii o Kubusiu Puchatku. Na koniec wraz z panią Sylwią Hofrichter wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym. Nie był to jednak koniec atrakcji przygotowanych przez panie z biblioteki oraz ze świetlicy. O godz. 19:00 rozpoczęła się projekcja popularnych dobranocek z misiami w roli głównej m.in. Gumisie czy Miś Uszatek. Po filmie uczestnicy mieli jeszcze chwilę na gry i zabawy, które prowadziły panie – Beata Kaleja-Gorzalnik, Jolanta Śliż,  Róża Ośka i Debora Kosel.

Impreza zakończyła się o godz. 20:00. Dzieci wracały do domów zmęczone, ale zadowolone. Niektóre obiecały, że gdy wrócą do domu, mocno przytulą swojego ulubionego Misia, bo przecież Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

Debora Kosel

Skip to content