Dzień Nauczyciela

W przededniu Święta Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, w Zespole Szkół w Krzanowicach miała miejsce uroczysta akademia. 

Powitania zaproszonych gości m. in.: Manfreda Abrahamczyka Burmistrza Krzanowic, Katarzynę Kerner Przewodniczącą Rady Rodziców, byłych pracowników szkoły, m. in. dyrektorów: Teresę Draganek, Larysę Kucię, Teresę Mandrysz, Katarzynę Łozińską oraz nauczycieli i pracowników aktualnie związanych z placówką dokonała dyrektor placówki Kornelia Lach.

Spośród wielu życzeń, jakie napłynęły do szkoły dyrektor Lach zacytowała fragmenty listu Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka: „Szanowni Państwo. Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty (…) To dziś podziękować należy i docenić cały trud wychowania i nauczania. Za wszystkie sprawdzone kartkówki, nieprzespane noce, za wiarę w uczniów, za ogrom pracy na rzecz małego człowieka, składamy dziś serdeczne podziękowania (…) W dniu tak ważnego święta życzę wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty, pokładów nowych sił, charyzmy oraz zapału do pracy z uczniem (…) Życzę wielu chwil radości w państwa pracy, satysfakcji z wykonywanych obowiązków i wielu sukcesów”

Spośród gości głos zabrali Burmistrz Manfred Abrahamczyk i Przewodnicząca Katarzyna Kerner.

W wystąpieniu Burmistrz Abrahamczyk podkreślił m.in.: „Czymże by były nawet najbardziej nowoczesne szkoły, bez osób przekazujących wiedzę, bez nauczycieli. Bez człowieka, który wpaja uczniom, nie tylko wiedzę podstawową, ale przekazuje, jak żyć. To jego autorytet i rady, w przyszłości będą szkieletem, na którym opierać się będzie Wasze, drodzy uczniowie, życie, Wasza przyszłość (…) Pragnę serdecznie podziękować, całemu gronu pedagogicznemu, za pracę pedagogiczną i wychowawczą, za serce i wiedzę, którą wam przekazują. (…) Dziękuję wszystkim pracownikom oświaty w dzieło funkcjonowania szkoły (…) Życzę dużo sił i zdrowia, jak najlepszych osiągnięć pedagogicznych. Aby praca, którą wykonujecie przynosiła Wam wiele radości i zamierzonych efektów”.

Dyrektor Lach podziękowała Burmistrzowi za ciepłe słowa i przypomniała o jego roli w realizację dwóch inwestycji, jakimi są sala gimnastyczna i plac zabaw, dzięki którym „nasza baza znacznie się polepszyła, a nauczyciele z radością chodzą na zajęcia.”

Katarzyna Kerner podziękowała za udaną, całoroczną współpracę i życzyła „dużo, dużo zdrowia i cierpliwości, powodzenia w życiu osobistym, sukcesów w pracy i samych słonecznych dni.”

Dziękując za życzenia dyrektor Lach zwróciła się do uczniów z prośbą o przekazania rodzicom podziękowań za wszystkie przejawy współpracy.

Niezwykle istotnym elementem uroczystości były podziękowania dla długoletnich nauczycieli za ich pracę. Nagrody jubileuszowe otrzymali: Kornelia Lach (35 lat pracy), Jolanta Draganek Cybulska i Wera Ehr (30 lat pracy), Janusz Duda (25 lat) i Anida Kaczmar (20 lat).

W imieniu Jubilatów podziękowała Jolanta Draganek – Cybulska: „Kochani moi. Nie wiem, jak innym jubilatom minęły te lata pracy w szkole. Mnie minęły bardzo szybko, bo kocham historię, bo kocham swoją pracę. Najciekawsze jest jednak to, czego się od Was, drodzy uczniowie, codziennie uczę. Dziękuję Wam za to.”

Jubilatom podziękował też Samorząd Uczniowski przedstawiając ich sylwetki w sposób ciepły, ale też i pełen humoru.

Po tym przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych nauczycieli. Nagrodę Burmistrza Gminy Krzanowice otrzymała dyrektor Kornelia Lach. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali zastępcy dyrektora: Elżbieta Marcinowicz i Marcin Obruśnik oraz Wera Ehr, Anida Kaczmar, Agnieszka Kawulok, Bożena Kreis, Tomasz Kuziak, Gabriela Łasiuk, Jolanta Śliż (nauczyciele szkoły podstawowej) i Jolanta Draganek – Cybulska, Adam Gębski, Aleksandra Osadnik, Urszula Słoka, Marcela Szymańska (nauczyciele gimnazjum) oraz pracownicy obsługi: Katarzyna Ehr, Magdalena Kaleja, Bogusław Sopel i Małgorzata Wochnik.

Oficjalną część zakończyło wręczenie Ilonie Godoj Aktu Nadania Awansu Zawodowego na stopień „Nauczyciela Dyplomowanego”.

Część artystyczna rozpoczęła się od wprowadzenia w istotę rzeczy i pasowania, przez członków Samorządu Uczniowskiego, na „Nauczyciela Szkoły: Beaty Kaleji – Gorzalnik i ks. Tomasza Książka.

W dalszej części programu wystąpili: z wierszem i piosenką klasa pierwsza – sześciolatków przygotowana przez Werę Ehr, „Wiolinki i uczniowie szkoły podstawowej pod dyrekcją Kornelii Pawliczek – Błońskiej, klasy I a i I b z wierszem i piosenką (przygotowanie Natalia Łasiuk i  Katarzyna Bulenda) Kabaret „Piątka” z programem „Podsumowanie lektur” i „Jaka to melodia?”(konkurs wygrała i otrzymała samochód i „Złotą Nutkę” – Teresa Mandrysz, „Srebrna Nutka” przypadła w udziale Beacie Kaleji – Gorzalnik, a „Brązowa Nutka” – Kornelii Pawliczek- Błońskiej) oraz taniec „Laleczka z porcelany” przygotowany przez klasy I – III pod kierunkiem Beaty Kaleji – Gorzalnik.

Część artystyczną zakończyły życzenia i wręczenia upominków przez członków Samorządu Uczniowskiego pedagogom i pracownikom szkoły oraz odśpiewanie kanonu „Wiwat szkoła” przez uczniów szkoły podstawowej prowadzonych przez Kornelię Pawliczek – Błońską.

Nad całością czuwały Agnieszki Błońska i Nowak.

 

 

Skip to content