Dzień Dziecka – wesoło, zdrowo i na sportowo.

Dnia 1 czerwca 2017r. w naszej Szkole Podstawowej został zorganizowany Dzień Dziecka – wesoło, zdrowo i na sportowo.

Dzieci wspólnie z paniami w swoich klasach przygotował zdrowe kanapki.  Nasi uczniowie dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

Następnym punktem programu były zawody sportowe.  Wspólnie na sali gimnastycznej klasy pierwsze i drugie konkurowały ze sobą. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Nie miejsca jednak były najważniejsze, a świetna zabawa i serdeczna atmosfera.

Po zawodach, aby odpocząć, wszyscy razem poszliśmy na plac zabaw,  aby tam rozpocząć piknik.  Dzieci przyniosły ze sobą koce, na których mogły odpoczywać. Miały również pełne torby „czegoś dobrego”.  Inni szaleli na placu zabaw, bo mogli korzystać z wszystkich urządzeń, które znajdują się tam.

Dodatkowo każdy  w tym dniu otrzymał od Rady Rodziców pysznego loda.

Tak spędzony dzień sprawił uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni, z uśmiechem na twarzach, wracali do domów.

Beata Kaleja-Gorzalnik

Skip to content