Dzień Babci i Dziadka

W Zespole Szkół w Krzanowicach już tradycyjnie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Ze względu na to, że Dzień Babci i Dziadka w tym roku przypadał w ferie zimowe, spotkanie w krzanowickiej szkole odbyło się 11 stycznia. Od godz. 10.30 sala gimnastyczna Zespołu Szkół zaczęła wypełniać się uśmiechniętymi twarzami najukochańszych Babć i Dziadków.

Uroczyste spotkanie prowadziła Kornelia Pawliczek-Błońska, która w zabawny sposób nawiązywała do wydarzeń na scenie, prowadząc swoisty dialog z Seniorami. Dzieci z kl. I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały jasełka, kolędy grane na fletach, wierszyki i piosenki o dziadkach oraz tańce.  W tym roku wykorzystana została „żywa scenografia”. Dziadek i Babcia siedzący w bujanych fotelach, w specjalnie  zaaranżowanych dla nich pokoju, podziwiali występy na scenie.

Podczas występów Dziadkowie delektowali się pyszną kawą oraz kołaczem. Atmosfera była wyjątkowa. Po zakończeniu przedstawienia niejedna Babcia uroniła łezkę, Dziadkowie – twardzi tylko z pozoru – nie ukrywali wzruszenia. Uczniowie obdarowali swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Debora Kosel

Skip to content