Dzień Babci 27.01.2015

KOCHAMY WAS – Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

To był super Dzień Babci i Dziadka”!. Tak określić można imprezę zorganizowaną 27 stycznia 2015 r. w Naszej Szkole Podstawowej, na którą tłumnie przybyło aż 180 babć, dziadków, omów i opów uczniów z najmłodszych klas. Gości zaproszono na salę gimnastyczną, gdzie na przepięknie udekorowanych stołach czekał na nich śląski kołacz i kawa

Wszystkich bardzo serdecznie powitała nasza Pani Dyrektor naszego dr Kornelia Lach i zaprosiła do obejrzenia występów przygotowanych przez uczniów klas I-III.

Wierszyk zarecytowany przez sześciolatków wzbudził prawdziwy aplauz widowni, a scenka przedstawiona „po krzynowsku” zaciekawienie i głośny śmiech. Małe baletnice ze szkolnej świetlicy zatańczyły w takt melodii „Laleczka z saskiej porcelany”. Potem były tańce i piosenki, wierszyki po polsku i po niemiecku. Prawdziwy koncert życzeń na scenie w głębi, której widniał mały domek, a w nim portrety uśmiechniętej babci i dziadka z lat młodości oraz napis „Kochamy Was”. Mali artyści z klas I-III wystąpili najpiękniej jak potrafili dla tych, którzy jak zaśpiewali „mają dla nich czasu wiele, to najlepsi przyjaciele”.

Program artystyczny zakończył się tradycyjnym „Sto lat” – najpierw zagranym na fletach, a następnie gromko odśpiewanym przez wszystkie dzieci wraz z ich opiekunami. Babcie, dziadkowie, omy i opy nie ukrywali swej radości, a nawet wzruszenia, gdy przyjmowali życzenia i odbierali przygotowane przez ich milusińskich prezenty. Jeden z zaproszonych dziadków podziękował wnukom za piękne występy oraz zaintonował miejscową pieśniczke „Czerne oczy ma”.

Cała impreza się udała. Babcie i Dziadkowie miło i radośnie spędzili czas.

Organizatorom, wszystkim zaangażowanym oraz sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy!

Skip to content