Dwudniowa wycieczka klas VII i VI b w Góry Opawskie

W dniach 8-9 maja odbyła się długo wyczekiwana wycieczka klas: VII a, VII b oraz VI b w Góry Opawskie.

Wyjazd obfitował w wiele ciekawych atrakcji.

Pierwszego dnia grupa zwiedziła bazylikę pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki, dowiedziała się o historii tego miejsca oraz miała okazję wejść nad strop świątyni, skąd mogła podziwiać panoramę Nysy.

Po dojeździe do Pokrzywnej i zakwaterowaniu uczniowie udali się do Zaginionego miasta Rosenau, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Uczestnicy brali udział w pokazie filmu 7D, kręcili się na karuzeli łańcuchowej, przejechali się lokomotywą Rosenau do Strasznej Sztolni, skakali na trampolinach. Następnie udali się do hotelu, gdzie mieli okazję skorzystać z basenu, sali gimnastycznej, zjeść kolację oraz uczestniczyć w dyskotece.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, wraz z przewodnikiem udali się na spacer do Rezerwatu Przyrody Cicha Dolina, który jest częścią Parku Krajobrazowego ,,Góry Opawskie”.

W drodze powrotnej, odpowiadając na zaproszenie ks. Tomasza Cymbalisty (byłego wikarego krzanowickiej parafii), odwiedzili kościół Świętej Trójcy w Rudziczce. Z parafii tej pochodzi siostra Sabina Thienel, jedna z Błogosławionych Męczenniczek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Po krótkim nabożeństwie, młodzież miała okazję skorzystać z ogrodu parafialnego, gdzie mogła pograć w piłkę oraz zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarza tego miejsca.

Organizatorkami wycieczki były panie: Magdalena Klima (wychowawczyni kl. VII b) oraz Marcela Szymańska (wych. kl. VII a), kierownikiem Debora Kosel-Strózik (wych. kl. VI b). Paniom towarzyszył pan Zbigniew Szymański, który pełnił funkcję opiekuna oraz ratownika wodnego.

D. Kosel-Strózik

Skip to content