Trzy dni w Górach Opawskich!

Udany okres wycieczkowy powoli zbliża się do końca…

Tym razem klasa piąta i szósta bawiły się na trzydniowej wycieczce w Głuchołazach, miejscowości położonej u podnóża Gór Opawskich.

A oto relacja z pobytu w tych przepięknych okolicach…

16 maja, w poniedziałek, wszyscy uczestnicy wycieczki punktualnie zameldowali się na dziedzińcu szkolnym. Co niektórzy, w towarzystwie swoich rodziców, niecierpliwie czekali na autobus. Jeszcze kilka chwil spędzonych razem, kilka porad, próśb, zaleceń i pora ruszać! Podróż przebiegła bardzo szybko. Po dwugodzinnej jeździe, naszym oczom ukazał się przepiękny i malowniczo położony Ośrodek „Banderoza”. Na samym początku, po zakwaterowaniu się, dzieci zostały zaproszone do zabawy o nazwie „Wyspa skarbów”. Była to gra terenowa, na terenie ośrodka, w której ochotnicy musieli wykazać się szybkością, sprytem i logicznym myśleniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się również mini turniej łuczniczy, w którym dzieci walczyły o tytuł najlepszego strzelca. Ale to nie koniec zmagań. W udostępnionej hali sportowej uczniowie mogli się „wyszaleć” i … zrelaksować. Część uczniów wybrała grę w piłkę nożną, inni grali w koszykówkę lub sprawdzali swoją tężyznę na siłowni. Szczyptę zdrowia dla ciała i ducha nasi mali sportowcy mogli zaczerpnąć w jaskini solnej, w której czyste powietrze zjonizowane dzięki soli, odprężało i wspomagało młode organizmy. Dla tych, którym nie straszny był wysiłek fizyczny, zorganizowano  jeszcze dyskotekę.

Drugiego dnia- atrakcji ciąg dalszy. Zaraz po śniadaniu (w formie szwedzkiego stołu), nasza grupa udała się na teren, w którym można było sprawdzić swoje taktyczne umiejętności – a chodzi oczywiście o paintball. Gdy dotarliśmy na miejsce, panowie omówili zasady bezpiecznego posługiwania się sprzętem i zaprosili inne dzieci do jazdy na segway’u, a także do wypróbowania „tajemniczych” gogli. Wszyscy wybornie się bawili, mimo niezbyt sprzyjającej pogody.

W drodze powrotnej do ośrodka, wrażeniom nie było końca, zwłaszcza, że ślady gry w painball pozostały –zarówno te kolorowe, jak i bolesne…

Po smacznym obiedzie nasza waleczna grupa wraz z przewodnikiem wyruszyła na Górę Chrobrego. W trakcie zdobywania szczytu, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji, zarówno przyrodniczych , jak i historycznych. Gdy zapadł wieczór, na dzieci czekała niezwykła przygoda. A był to rajd z pochodniami, który przebiegał wzdłuż krętych ścieżek Banderozy. W trakcie tego pochodu, na kilkanaście minut czas się zatrzymał. Wędrówka naszych uczestników przebiegła w atmosferze ciszy, powagi i skupienia.

Ostatni dzień przeznaczony został na bliższym poznaniu miasta Głuchołazy. Przekonaliśmy się, że jest to miasto z wieloma zabytkami architektury i bogatą historią. A co najbardziej przykuwało uwagę, to oczywiście motywy różnorodnych, roślinnych ozdób.

Na długo pozostanie w pamięci uczniów płukanie złota, prowadzony przez górskiego gawędziarza, który w sposób barwny  wprowadzał dzieci w tajniki wydobywania tego szlachetnego kruszcu. W trakcie swoich opowieści, zachęcił również wiernych słuchaczy do wypróbowania pewnego urządzenia, które działało mobilizująco.

I tak oto bogaci w ogrom wrażeń, trzeba było pożegnać to miejsce. Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami, podziękowali pracownikom ośrodka za ciekawe propozycje spędzenia czasu w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Organizatorem wyjazdu była pani Gabriela Łasiuk. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Róża Ośka, Anida Kaczmar, Dominika Urbas. DZIĘKUJEMY!

Anida Kaczmar

Skip to content