Czy social media mogą być toksyczne? – lekcja w kinie dla klas 7-8

Odpowiedź na powyższe pytanie otrzymaliśmy podczas wczorajszej wyjazdowej lekcji (odbyła się w kinie Bałtyk w Raciborzu). 

Zajęcia zrealizowano w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego. Spotkanie prowadził zawodowy aktor. Posiłkując się scenami z różnych zagranicznych filmów, obrazami i elementami kampanii społecznych, wyjaśnił nam takie toksyczne zjawiska związane z mediami społecznościowymi jak: catfishig, cyberbullying, multitasking, prokrastynacja czy bańka mydlana. Była także mowa o szukaniu pomocy w sytuacji zagrożenia życia/ zdrowia i zachęta do skorzystania wówczas z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (https://116111.pl). Zostaliśmy uświadomieni, jak postępować, by social media nie wpływały negatywnie na nasze życie.

Po wykładzie obejrzeliśmy wzruszający film pt. ,,Dancing Queen”, poznaliśmy niełatwą drogę Minie (nastolatki) do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia prawdziwej przyjaźni, szczerości i naturalności.

Do tematów z pewnością wrócimy na kolejnej lekcji wychowawczej.

Po projekcji udaliśmy się spacerkiem na wspólny posiłek, a potem w stronę PKS-u. Przed 16:00 wróciliśmy do Krzanowic.

Podziękowania kierujemy do organizatorki wyjazdu (p. Marceli Szymańskiej) oraz naszych opiekunów (p. Ewy Bartosz, p. Dominiki Urbas, p. Tomasza Kuziaka). 

Skip to content