„Człowiek Człowiekowi”

W poniedziałek, 31 marca, gościliśmy w naszej szkole siostry zakonne ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego: s.Gabrielę i s. Hannę.

Na początku gości przywitała p. A.Osadnik, która jednocześnie przeczytała list od s.Aldony Wysockiej. Na łamach tego listu, dowiedzieliśmy się, że rodzina Biliban, z wioski Kik – Kim (parafia położona w Beninie – Togo), kieruje słowa podziękowania m.in.dla naszej placówki za wszelkie wsparcie i pomoc.

Następnie głos zabrała s. Gabriela, która przybliżyła historię działalności misyjnej sióstr na świecie. Poznaliśmy, że praca tych ludzi wymaga wielu poświęceń. Swój czas i serce przekazują w odległe zakątki świata, nie bacząc na warunki, zagrożenia, niebezpieczne choroby. Są, by nieść i zasiewać pomoc potrzebującym.

Siostra Hanna, która przez siedem lat przebywała w Mozambiku, opowiedziała o tym, jak wygląda na co dzień ich praca. Podczas swojej wędrówki, skupiła się na losach dzieci – często głodnych, chorych, samotnych… Na załączonych zdjęciach, przy projekcji multimedialnej, mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób udzielane jest wsparcie i bezinteresowna pomoc. Mimo trudnych warunków, siostry zajmują się dosłownie wszystkim: edukacją, leczeniem, gospodarstwem, przygotowaniem posiłku.

Siostra Hanna w swoim wystąpieniu poruszała nasze serca różnymi historiami z życia tych ludzi. Często pojawiał się akcent cierpienia, bólu i osamotnienia. Jedną z nich jest przykład Jessicy Cox, dziewczyny, która „dotknęła nieba bez pomocy rąk”. To przykład kobiety, która pokonując trudności (urodziła się bez kończyn górnych), miała tyle sił i motywacji, by zostać lotnikiem. Ona, tak jak sobie założyła – dotknęła nieba i udowodniła, że mimo przeciwieństw losu, można osiągnąć cel!

Później mogliśmy podziwiać piękne, kolorowe afrykańskie ubiory i ręcznie wykonane breloczki.

Na zakończenie, p.dyr. K. Lach podziękowała naszym szanownym gościom za przybycie i za to, że tak bogate przeżycia na długo zapisały w naszych sercach…

Skip to content