„Cud Betlejemskiej nocy” – popołudniowe spotkanie

W piątek, 13 stycznia, przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe „Cud Betlejemskiej nocy”, które przygotowane zostały przez klasę 1b.

Przedstawienie to było wyjątkowe, ponieważ było przygotowane specjalne dla rodziców oraz dziadków. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.
Najmłodsi,  ku uciesze swoich rodziców i dziadków, w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  

Po przedstawieniu jasełek dzieci specjalnie dla swoich dziadków przygotowały dodatkowo wierszyki i piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły swoim kochanym babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły prezenciki. Były także pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.

Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za to,  że odwiedzili naszą szkołę oraz za to, że mogliśmy chociaż trochę umilić im czas i sprawić radość. Pełnienie przez dzieci roli gospodarzy wobec gości odwiedzających naszą szkołę, przyczynia się do przestrzegania przyjętych form zachowania,  wzmacniania więzi rodzinnych oraz budzi szacunek do osób starszych.

Beata Kaleja-Gorzalnik (organizatorka wydarzenia)

PS Zdjęcia ze wspólnego spotkania w galerii.

Skip to content