Co w trawie piszczy?

Pytanie wzbudzające naszą ciekawość było jednocześnie tytułem musicalu profilaktycznego, jaki przygotowali aktorzy Teatru „FORTE” z Wrocławia dla najmłodszych odbiorców.

2 października br. uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z ich paniami w Raciborskim Centrum Kultury spotkali się z mieszkańcami łąki. Był pająk, który zamiast sześciu nóg miał ich osiem. Z uwagi na swój odrażający wygląd oraz krążące o nim straszne opowieści nie miał przyjaciół. Był bardzo smutny, nieszczęśliwy. Biedronka przesadnie dbała o swój wygląd i cierpiała z powodu braku jednej kropki. Mucha też była niezadowolona,gdyż miała zeza, a nóżki motylka zawsze dziwnie się plątały. Rozmarzony konik polny wesoło skakał po łące, wieczorami grał na skrzypcach. „Jak uchronić kwiaty przed zbliżającą się majową burzą?”, „Kto nam pomoże?” –zastanawiała się przerażona pszczółka i pozostałe, bezbronne owady. Akcja potoczyła się bardzo szybko. Deszcz i wichura nie zdołały połamać kwiatów, bo osłoniły je mocne sieci szybko utkane przez pająka.

Ciekawy scenariusz i kolorowe kostiumy, oprawa muzyczna oraz gra świateł wzbudziły ogromne zainteresowanie młodych widzów. Mieszkające na łące owady uświadomiły dzieciom, że nie oceniamy kogoś po wyglądzie, inność drugiej osoby nie neguje jego pozytywnych cech,przyjaźń w życiu jest czymś bardzo cennym, a wspólnymi siłami można zdziałać o wiele więcej niż w pojedynkę.

Myślę, że po obejrzanym spektaklu każde dziecko jest już o tym przekonane na sto procent.

Jolanta Śliż

Skip to content