Co słychać w bibliotece?

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów tych dni, biblioteka szkolna rozpoczęła wyzwanie czytelnicze „Pożeracze książek” – w wydarzeniu tym bierze udział już 13 uczniów. Zachęcam także innych, aby spróbowali swoich sił. Szczegóły w bibliotece.
Ostatniego października odbyło się również Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Jako, iż w tym roku przypada 125 rocznica urodzin Jana Brzechwy, tematyką tego spotkania była właśnie sylwetka tego bardzo znanego poety. Pierwszaki dowiedziały się, kim był oraz co tworzył. Klasa 2 b pod opieką p. Beaty Kalei-Gorzalnik zaprezentowała wiersz „Na straganie”, natomiast Oliver Kerner i Dominika Herman wiersze „Na wyspach Bergamutach” oraz „Tańcowała igła z nitką”. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie, przy którym Uczniowie otrzymali prośby książki, zakładkę oraz list bibliotekarza do Rodziców, a także słodki upominek, który ufundowała Rada Rodziców. Po przejściu do biblioteki Pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z jej funkcjonowaniem, a także wypożyczyć pierwszą lekturę na jesienne popołudnia.

Podsumowaniem Miesiąca Bibliotek Szkolnych było wręczenie zaległych dyplomów dla uczniów, którzy brali udział w Wielkiej Lidze Czytelników w roku szkolnych 2022/2023. Drużyna naszej szkoły w składzie:

  • Hanna Filip
  • Samuel Sniechota
  • Maksymilian Targos

zdobyła III miejsce w powiecie raciborskim. WLC jest wyzwaniem czytelniczym, które składa się z 3 etapów – szkolnego, powiatowego oraz wojewódzkiego. W każdym z etapów należy wykazać się wiedzą z przeczytanych lektur – w pierwszym etapie są to testy indywidualne, w kolejnych pracuje się zespołowo.

W tym roku, w listopadzie, rozpoczyna się kolejna edycja. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił.

Debora Kosel-Strózik

Skip to content