Byłyśmy na wernisażu grafik Pauliny

4 marca 2016 r. uczennice klasy III b naszego Gimnazjum: Aleksandra Jaskot i Laura Ehr wraz z p. Aleksandrą Osadnik wybrały się do siedziby Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej, aby uczestniczyć w wernisażu bardzo młodej autorki ciekawych grafik Pauliny Puczek.

Paulina Puczek to urodzona w Cieszynie w 2000 roku uczennica klasy 3b Gimnazjum nr 1 przy ul. Kasprowicza w Raciborzu. Dla Pauliny rysunek zawsze był bardzo ważny, poświęca mu mnóstwo wolnego czasu. Przez długi okres, aż do teraz, posługiwała się pastelami. Stosowała własne, różnorodne techniki wykonawcze, dzięki którym jej prace od samego początku odznaczały się odrębnym stylem. Paulina jest bardzo kreatywna i ma wprost nieograniczoną wyobraźnię. 

Jako uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu wygrała konkurs na logo projektu „Wielostronny Partnerski Projekt Szkół (z programu Unii Europejskiej COMENIUS „Uczenie się przez całe życie”) pt. „Travel to World of Toys” („Podróż do Krainy Zabawek”). Konik na biegunach, którego narysowała, został uznany za najbardziej charakterystyczną, polską zabawkę i został umieszczony w logo projektu obok tradycyjnych zabawek z Turcji, Belgii i Bułgarii. W nagrodę, Paulina pojechała z wizytą do Belgii. Obecnie zaczęła tworzyć czarno-białe grafiki, wykonując je jak zawsze w swoim własnym stylu i własną techniką. Poświęca im cały swój wolny czas. Traktuje to zajęcie jako hobby i na razie nie łączy tej pasji ze swoją przyszłością, ale jak mawia: „Nigdy nie mówię nigdy” (za RCK).

Twórczość Pauliny nie tylko wzbudziła zachwyt, ale i zainspirowała nasze uczennice do pracowitości i poszukiwania własnych rozwiązań i stylów plastycznych.

Aleksandra Osadnik

Skip to content