Bezpieczne ferie zimowe – spotkania z dzielnicowym

11 lutego, tuż przed pójściem na ferie zimowe, nasi uczniowie spotkali się z dzielnicowym asp. szt. Krzysztofem Klimkiem, by przypomnieć sobie o bezpiecznym sposobie spędzania czasu wolnego w zimowej aurze.  

Spotkanie w klasach I-III Szkoły Podstawowej rozpoczęło się humorystycznymi scenkami pt. „Zimowo i bezpiecznie” w wykonaniu wychowanków p. Jolanty Śliż. Mali aktorzy zaprezentowali swoim rówieśnikom, jak właściwie należy zachować się na lodowisku, podczas jazdy na sankach czy szusowaniu na nartach. Zwrócili uwagę na odpowiedni strój, dostosowany do panujących warunków atmosferycznych. Potem policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusz przypomniał również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Ostatnia część spotkania w najmłodszej grupie wiekowej poświęcona została zadawaniu pytań, których nie było końca. Dzieci cieszyły się z tak bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym, dlatego też podczas spotkania panowała ożywiona atmosfera, niemalże każdy uczeń chciał zwrócić się do policjanta z jakimś pytaniem. Pamiątką ciekawej lekcji o bezpieczeństwie będą wspomnienia oraz relacje dzieci przekazane rodzicom, jak również kolorowa, przejrzysta gazetka ścienna o tej tematyce przygotowana przez p. Beatę Kaleję-Gorzalnik.    

Pogadanka w starszej grupie wiekowej (ucz. klas IV-VI SP i ucz. Gimnazjum) odbyła się w sali gimnastycznej. Dotyczyła ona tak ważnych kwestii jak bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, dopalacze, narkotyki  oraz różnego rodzaju uzależnienia. Młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące także zasad postępowania w sprawach dla nieletnich.  

Spotkania z dzielnicowym, zrealizowane w ramach zadań wynikających z Programu Profilaktyki na rok szkolny 2015/2016, zorganizowała p. pedagog Iwona Marciniecka.  

Marcela Szymańska, Iwona Marciniecka

Skip to content