Atmosfera świąt zawitała do naszej szkoły…

W II niedzielę adwentu, tj. 10. grudnia, podobnie jak w latach ubiegłych, Rada Rodziców – działająca przy naszej szkole – zorganizowała z wielkim rozmachem kolejny kiermasz bożonarodzeniowy. Na gości czekały liczne atrakcje… Na stoiskach można było zakupić oryginalne ozdoby świąteczne wykonane w szkolnych świetlicach, a w trakcie kiermaszu posilić się domowymi wypiekami (takimi jak: ciasta z blachy, kruche ciasteczka, kołacz, gofry) i daniami na ciepło: goframi, langoszami, zapiekankami, pierogami, krokietami.

Od godziny 15:00 „ruszył” bogaty i różnorodny program artystyczny, wprowadzający nas w atmosferę świąt, a przygotowany przez uczniów we współpracy z wychowawcami i nauczycielami – opiekunami zespołów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowali się zarówno soliści (Oliwia Adamczyk, Nadia Holubek, Jessica Witek, Paulina Długosz, Vanessa Slotosch – gitara; Karolina Himel – flet, Kamila Sławik – skrzypce, Wiktoria Sławik – śpiew, Julia Jureczka – taniec), jak i zespoły: „Wiolinki” (op. Agnieszka Kawulok), „Sprężynki” (op. Beata Kaleja-Gorzalnik), „Krzanowickie omy i opy” (op. Bożena Kreis), grupa taneczna z Bojanowa prowadzona przez Aleksandrę Kempę (występ gościnny). Z podziwem oglądaliśmy popisy par tanecznych: Natalii Siwoń i Patryka Ternki oraz sióstr: Marceli i Miriam Polednik. Kilkakrotnie zobaczyliśmy na scenie niemalże całe zespoły klasowe prezentujące piosenki, tańce czy krótkie scenki rodzajowe – kl. I a (op. Wera Ehr), I b (op. Katarzyna Bulenda), II (op. Gabriela Hnida), III a (op. Judyta Absalon), III b (op. Jolanta Śliż), VI a,b (przyg. Anna Januszkiewcz), VII (op. Anida Kaczmar), II a gimnazjum (op. Jolanta Draganek-Cybulska), II b gimnazjum (op. Urszula Słoka). Było radośnie i wesoło. Cieszymy się, że występy młodych, utalentowanych artystów podziwiali rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście, tak licznie zebrani w sali gimnastycznej.

Tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy zaliczyć możemy do udanych wydarzeń integrujących uczniów i środowisko lokalne. Cieszy nas, że w niedzielne popołudnie mury naszej szkoły odwiedziło tylu gości…

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak radosnej atmosfery w tym dniu, tj. sponsorom, zaangażowanym rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi. Konferansjerką podczas kiermaszu zajmowała się Agnieszka Kawulok, za co Jej również dziękujemy.

M. Szymańska

Skip to content