Ania z Zielonego Wzgórza oczarowała nas muzyką i piosenką

W poniedziałek, 25 stycznia, dzień przywitał nas deszczem i szarością. Jednak dla uczniów klasy piątej i szóstej, nie był on aż taki straszny. Od rana humory dopisywały, gdyż zaplanowano wyjazd do Raciborza na musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie wraz z opiekunami udali się do RCK – bo tam właśnie czekała na nich artystyczna uczta. Zanim jednak spektakl się rozpoczął, na scenę wyszła p. Anna Kasprzyk (autorka tego przedsięwzięcia), która zaprosiła widzów do wspólnego przeżywania. Gdy kurtyna poszła w górę, naszym oczom ukazała się scena, w której poznajemy główną bohaterkę – Anię. I właśnie jej losy skupiły się w większości na przestrzeni kuchni Mateusza i Maryli Cuthbert. Niby skromność w  wyrazie scenograficznej, to jednak skupienie się na domowym ognisku, było nadrzędnym i zamierzonym celem artystów. Piękne piosenki, które stanowiły komentarz, bawiły, wzruszały i uczyły – jak należy w życiu postępować i jakie drogi wybierać. Na ich melodyjność spontanicznie i żywiołowo reagowały dzieci, które swoimi gromkimi brawami współtworzyły musical. Opowieść o dziewczynce o ognisto-czerwonych włosach, temperamencie równie ognistym oraz wyobraźni połączonej z wielkim sercem, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Słowa podziękowania należą się opiekunom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. A są to Panie: G. Łasiuk, B.Kreis, A.Kaczmar,A.Osadnik. 

Anida Kaczmar

Skip to content