Ahoj, przygodo! Po kilkuletniej przerwie SP Krzanowice wróciła do starej tradycji wyjazdów na Zieloną Szkołę.

            10 czerwca grupa 23 uczniów z kl. III wraz z 3 opiekunkami: Beatą Kaleją-Gorzalnik, Anną Kołodziejską oraz Deborą Kosel-Strózik, wyruszyła w swoją pierwszą, samodzielną podróż, na dwutygodniową Zieloną Szkołę nad polskim morzem – do Łeby. Podczas pożegnania trudno było ustalić komu towarzyszyły większe emocje – rodzicom (którzy pierwszy raz wypuścili swoje pociechy na tak długi czas z domu) czy dzieciom (które pełne ekscytacji, ale też trochę obaw, gotowe były na odkrywanie nowych miejsc i przeżywanie wspaniałych przygód)? Autokar do Łeby wyruszył z placu szkolnego punktualnie o godz. 6.00. Po 12 godzinach podróży wesoła gromada szczęśliwie dotarła na miejsce. Następnie, po szybkim rozpakowaniu się, poszła przywitać się z morzem.

            Plan Zielonej Szkoły był bardzo bogaty i po brzegi wypełniony atrakcjami. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić Sea Park w Sarbsku (największe w Polsce fokarium, w którym odbywają się pokazy na żywo z udziałem fok, uchatek i kotików), Łeba Park w Nowęcinie (park tematyczny z naturalnej wielkości dinozaurami, mini-zoo, spływami pontonowymi i placem zabaw), a także Ośrodek Jeździecki „Senny”, w którym mieli okazję pojeździć bryczką, upiec kiełbaski na ognisku i pograć w piłkę. Było dużo spacerów brzegiem morza i nie tylko (dzienna średnia to ok. 10 km), opalania, korzystania z basenu (który był w hotelu!), tańców na dyskotece. Nie lada przeżyciem był również spacer w Słowińskim Parku Narodowym i harce na ruchomej Wydmie Łąckiej w Rąbce.

            2 tygodnie zleciały jak z bicza strzelił. Dzieciaki przywiozły ze sobą mnóstwo wspomnień, pamiątek, zdjęć, a panie dodatkowych kilogramów (gofry i lody nigdzie nie smakują tak dobrze, jak nad morzem).

            Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody oraz dodatkowe atrakcje. Mamy nadzieję, że dwa tygodnie Zielonej Szkoły na długo pozostaną w pamięci uczniów i miło będą wspominać chwile spędzone w Łebie.

Beata Kaleja-Gorzalnik

Anna Kołodziejska

Debora Kosel-Strózik

Skip to content