Afera w Krainie Bajek – Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Dnia 19 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Krzanowicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Krainę Bajek spotkało straszne nieszczęście, a uratować ją mogli tylko uczniowie klas pierwszych, którzy wraz z rodzicami przybyli na „Pasowanie na czytelnika”. Spotkanie rozpoczął dyrektor Marcin Obrusnik. Wśród zaproszonych gości była pani Sylwia Hofrichter – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzanowicach oraz wychowawczynie klas pierwszych – panie: Judyta Absalon, Gabriela Hnida oraz Jolanta Śliż. 

Przed godziną 16.00 korytarz Szkoły Podstawowej zaczął wypełniać się Przyjaciółmi Książek i ich rodzicami. Wśród przybyłych gości krążyły plotki, że Królewna Śnieżka zniknęła z bajki, a Wilk z Czerwonego Kapturka nabawił się kataru i nie chce jeść. Jeszcze inne mówiły o tym, że Dobra Wróżka ma „ośle uszy”, a Baba Jaga wcale nie jest zła i startuje w konkursie na Miss Piękności. Dzieci nie mogły uwierzyć w to, co słyszą. Przecież bohaterom ich ulubionych bajek dzieje się krzywda! A to wszystko sprawka dzieci, które nie wiedzą, jak obchodzić się z książką i jak ją szanować.

Sytuację opanowali pierwszoklasiści wraz z krasnoludkami, którzy składając obietnicę, że będą dbać o książki, uratowali Krainę Bajek.

W podziękowaniu za ocalenie magicznej krainy bibliotekarka ZS w Krzanowicach z pomocą Baby Jagi, Kopciuszka, Małgosi i Dobrej Wróżki rozdała zakładki do książek, legitymacje czytelnika oraz List Bibliotekarza do Rodziców, w którym prosi rodziców, aby zachęcali dzieci do wypożyczania książek z biblioteki szkolnej oraz aby czytali  wraz z dziećmi.

Spotkanie mogło zostać zorganizowane dzięki współpracy z dyrekcją szkoły, wychowawczyniami klas pierwszych, opiekunem świetlicy – panią Beatą Kaleją-Gorzalnik oraz przy wsparciu finansowym Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Krzanowicach. 

Debora Kosel

Skip to content