40 lecie szkoły

40 lat minęło….

…jak jeden dzień.  11 października w naszej szkole obchodzony był ważny dzień – 40-lecia jej istnienia.

„– Obchodzimy dzisiaj jubileusz 40-lecia szkoły, ale tylko tego budynku. Historia szkoły w naszej gminie ma nie 40, a co najmniej 600 lat. Najstarsze wzmianki o tutejszej szkole pochodzą z 1417 roku” – tak historię szkoły na samym początku przedstawiła Dyrektor dr Kornelia Lach. W przemówieniu nie zapomniano także o byłych dyrektorach krzanowickiej placówki: Stanisławie Czuju, Kazimierzu Kołeczce, Teresie Draganek, Teresie Mandrysz i Larysie Kuci.

W wydarzeniu udział wzięło także wielu gości nie tylko z Polski m.in. burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla; wiceburmistrz Jarosław Gałkowski; Alicja Bartkowiak, dyrektor rybnickiej delegatury; Danuta Miensopust, kierownik oświaty w raciborskim starostwie; radna powiatowa, Brygida Abrahamczyk, dzielnicowi, księża, ale także z zaprzyjaźnionych szkół z Czech i Słowacji. Na ręce Pani Dyrektor złożono wiele słów uznania, podziękowań w formie kwiatów, kartek pamiątkowych. Składano życzenia dalszych jubileuszy, sukcesów.

Obchody 40-lecia były także okazją do wręczenia nagród jubileuszowych dla nauczycieli i pracowników obsługi.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bogaty program artystyczny. Zaprezentowały się m.in. Krzanowickie Omy, Sprężynki oraz Wiolinki.

Na koniec, po uroczystym odśpiewaniu „Sto lat”, na salę gimnastyczną wjechał „tort”, stworzony z babeczek-muffinek. Kawałek tego słodkiego poczęstunku otrzymał każdy uczeń.

Nauczyciele oraz zaproszeniu goście otrzymali rycinę z budynkiem szkoły oraz długopis z pamiątkowym napisem.

Na korytarzu na parterze wyświetlana  była prezentacja ze zdjęciami, jakie zrobiono w ciągu 40 lat – fotografie nauczycieli, uczniów, budynku szkoły, wycieczek, akademii, apeli, festynów szkolnych.

Informacje o jubileuszu oraz szerokie relacje fotograficzne na stronach:

https://www.nowiny.pl/143869-40-lat-minelo-szkola-podstawowa-w-krzanowicach-swietuje-jubileusz.html

Szkoła w Krzanowicach świętowała swoje 40-lecie [ZDJĘCIA]

https://www.naszraciborz.pl/site/art/1/0/69136.html

Skip to content