11 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest

i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

św. Jan Paweł II

Wydarzenie to odbyło się w nieco innej lokalizacji. Nie była to jak zwykle sala gimnastyczna (która w tym czasie była w remoncie), ale hala sportowa.

Jak co roku akademia rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości oraz ich przemówień. Następnie odbyło się wręczenie nagród jubileuszowych – otrzymali je: Kornelia Lach (40 lat pracy) Jolanta Draganek-Cybulska i Wera Ehr (35 lat pracy), Janusz Duda i Maria Myschi (30 lat pracy) oraz Marcela Szymańska (20 lat pracy). Dyrektor szkoły nagrodziła także wyróżniających się pracowników: nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, zaś pracowników administracji i obsługi (za wyróżniającą pracę, dyspozycyjność). W tym roku nagrodę dyrektora odebrały aż 22 osoby.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. O świetny humor zgromadzonych zadbał Samorząd Uczniowski w scence „Teleexpres” (autorką była Bożena Kreis), zespół wokalny „Wiolinki” przygotowany przez Aurelię Trojanską i zespół taneczny „Sprężynki” (pod opieką Beaty Kalei-Gorzalnik).

Na koniec, dla wszystkich nauczycieli i pracowników, uczniowie odśpiewali radosne „Sto lat”.

Debora Kosel-Strózik, Marcela Szymańska

Skip to content