„100 Bajek Brzechwy” – ogólnopolski konkurs plastyczny

Genialne i ponadczasowe bajki oraz wiersze Jana Brzechwy były inspiracją dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „100 Bajek Brzechwy”, który zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. Na konkurs dostarczono 218 prac. Ogółem w konkursie wzięło udział 239 uczestników w wieku od 4 do 16 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz  z Dziergowic, Chełma i Katowic. Przedmiotem konkursu oprócz ilustracji do książek były to również pacynki i kukiełki.

W dniu 11 kwietnia 2015 roku o godzinie 16.00 w EURECE Wypożyczalni dla dzieci i Młodzieży przy ulicy Kasprowicza 12 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom konkursu „100 Bajek Brzechwy”.

W świat bohaterów Brzechwy wprowadzili zgromadzonych gości aktorzy grupy teatralnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 pod kierunkiem Anny Płonki. Przed publicznością zaprezentowali zabawne interpretacje popularnych wierszy mistrza Jana w przedstawieniu pt.: „Witajcie w naszej bajce”. Oklaskiwano m.in. wykonanie ”Żaby”, „Samochwały”, „Mrówki’. Występ artyści zakończyli dobrą radą dla wszystkich:

Czy wieczorem czy  to z rana czytaj wiersze Brzechwy Jana.

Po wręczeniu laureatom nagród i dyplomów oficjalnie otwarto pokonkursową wystawę „100 Bajek Brzechwy” w Galerii GAWRA [Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna].

Laureatami z Zespołu Szkół w Krzanowicach byli:

Julia Bortel – kl. IV –zajęła III miejsce

Karmen Kretek – kl. IV – zajęła III miejsce

Kamil Przybyła – kl. VI – wyróżnienie

Zuzanna Ciepły – kl. III Gim. – wyróżnienie

Agata Śliż – kl. III Gim. – wyróżnienie

Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Aleksandra Osadnik

Skip to content