Konkurs Josepha von Eichendorfa rozstrzygnięty!

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół w Krzanowicach organizował konkurs plastyczny, którego tym razem, głównym celem była malarska interpretacja wiersza „ Przeminęło” J. von Eichendorfa.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują:

  • Konsul Republiki Federalnej Niemiec – Peter Eck
  • Poseł na Sejm RP – Henryk Siedlaczek
  • Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber
  • Starosta Powiatu Raciborskiego – Adam Hajduk
  • Burmistrz Miasta Krzanowice – Manfred Abrahamczyk
  • Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu:Brygida Abrahamczyk.

Patroni medialni to:

  • portal internetowy www.naszraciborz.pl
  • Radio „Vanessa”
  • „Krzanowice i okolice”

Jury w składzie:

  1. Przewodniczący: artysta plastyk – mgr Bernard Adamczyk
  2. Członek : plastyk – mgr Martyna Rejner (MDK w Raciborzu)
  3. Członek: plastyk – mgr Agnieszka Chmielecka (MDK w Raciborzu)

dokonało oceny 594 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs z Polski , Czech, Ukrainy i Niemiec.

Przyznano dwie nagrody specjalne oraz nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Nagrodę GRAND PRIX Konsula Niemiec zdobył:

  • Yasmeen Phulpoto, ZSO w Rudach, opiekun plastyczny: Tatiana Krawczyk

Nagrodę Zarządu Mniejszości Niemieckiej Powiatu Raciborskiego otrzymał:

  • Світозар Димкар – СЗOШ № 1, Rohatyń, Ukraina, opiekun plastyczny: Ольга Димкар

Klasy I – III, nauczanie zintegrowane:

  1. Lena Malesa, SP nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie, opiekun plastyczny: Maria Beszkowska
  2. Ewa Adamczyk, ZSP w Rzuchowie, opiekun plastyczny: Anna Adamczyk
  3. Anna Mizyn, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 w Rybniku, opiekun plastyczny; Katarzyna Michalik – Kiszka

Klasy IV – VI SP:

  1. Emilie Kocjan, ZSP w Borucinie, opiekun plastyczny: Mariola Kandziora
  2. Konrad Bartkiewicz, ZS im. Jana Pawła II w Baranowie, opiekun plastyczny: Małgorzata Rytel – Kuc
  3. Dawid Gaszi, SP im. M. Konopnickiej w Starym Koźlu, opiekun plastyczny: Małgorzata Ceglarska

Wyróżnienia:

  • Daria Hajduk, ZS im. Jana Pawła II w Baranowie, opiekun plastyczny: Małgorzata Rytel – Kuc, Maria Kazimierczak, ZSO Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, opiekun plastyczny: Dorota Rzytki
  • Amelie Bultel, Oberschule, Salzbergen , Niemcy ,opiekun plastyczny: Guntram Fischer
  • Clarissa Evers, Grundschule Holsten – Bexten, Solzbergen, Niemcy, opiekun plastyczny: Margitta Groothus

Klasy I – III gimnazjum:

  1. Sabina Labud, ZS w Pietrowicach Wielkich, opiekun plastyczny: Alicja Zając
  2. Aleksandra Preś, Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach, opiekun plastyczny:Piotr Staszczyk
  3. Želmíra Lišuchová, ZS s MS Liptovski Hradok, Słowacja, opiekun plastyczny: Lubica Hošková

Wyróżnienie:

  • Julia Smalgren, Międzynarodowe Gimnazjum im. I. Paderewskiego w Lublinie, opiekun plastyczny: Maciej Jagieła
  • Klaudia Koczyk, Publiczne Gimnazjum w Sobieniach Jeziorach, opiekun plastyczny: Zofia Syfert
  • Daria Nowak, Publiczne Gimnazjum w Walcach, opiekun plastyczny; Beata Wieczorek
  • Michaela Jakšová, ZS a MS w Chuchelnej, Czechy, opiekun plastyczny: Monika Slivková

Serdecznie gratulujemy laureatom IX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego im. Josepha von Eichendorffa i zapraszamy na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 20 maja o godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Krzanowicach.